Němečkův nový náměstek je expert na spor s Diag Human

Radek Nohl Radek Nohl
Aktualizováno 24. 7. 2014 10:38
Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček si vybral do funkce ekonomického náměstka Davida Kotrise.
Nový ekonomický náměstek ministra zdravotnictví David Kotris.
Nový ekonomický náměstek ministra zdravotnictví David Kotris. | Foto: ČTK

Praha - Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček si vybral nového ekonomického náměstka.

Podle informací deníku Aktuálně.cz se jím stal David Kotris, který doposud v úřadu zastával funkci ředitele právního odboru. Na klíčovém postu nahradil Petra Saláka. Ten před několika dny odešel na vlastní žádost.

To, že se Kotris stal ekonomickým náměstkem Svatopluka Němečka, potvrdil Aktuálně.cz ředitel tiskového oddělení ministerstva zdravotnictví Jan Štoll. Do nové funkce byl jmenován od dnešního dne.

Kotris již působí na ministerstvu řadu let. Dříve byl i členem správní rady Všeobecné zdravotní pojišťovny. Veřejnosti je znám jako zástupce státu v právní bitvě s firmou Diag Human, která vede arbitráž o zhruba deset miliard korun.  

Bude řídit i nemocnice

Nový ekonomický náměstek bude mít na starosti i přímo řízené organizace, mezi které patří zejména největší fakultní nemocnice.

Vedení resortu přitom už v minulosti připustilo, že chystá v nemocniční síti malou revoluci. Některé nemocnice se přemění na neziskovky, jiné sloučí a dalších se ministerstvo jednoduše zbaví. Kotris bude na změny dohlížet.

Petr Salák byl ve funkci od srpna loňského roku, zvolil si ho Němečkův předchůdce Martin Holcát. Do té doby Salák vedl na ministerstvu ekonomický odbor.

Staňte se fanouškem mé stránky na Facebooku a své názory pište zde, na Twitteru mě najdete zde.

 

Právě se děje

Další zprávy