Ministerstvo zdravotnictví opouští ekonomický náměstek Salák

Veronika Rodriguez Veronika Rodriguez
22. 7. 2014 17:52
Jeden z klíčových mužů vedení resortu zdravotnictví končí na vlastní žádost.
Foto: Ondřej Toms

Praha - Nejužší vedení resortu zdravotnictví opouští jeden z klíčových mužů – ekonomický náměstek Petr Salák. Doposud měl na ministerstvu na starosti především přímo řízené organizace, například fakultní nemocnice.

"Pan náměstek odchází na vlastní žádost. Mám pocit, že mu to úplně nesedělo," potvrdil změnu ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček. Sám Salák se k rezignaci odmítl vyjádřit. Podle Němečka se pravděpodobně vrátí na některou z nižších funkcí v úřadě.

Kdo Saláka ve funkci nahradí, ministr neprozradil. Podle zdroje z ministerstva zdravotnictví, který si nepřál být jmenován, si Němeček zvolí zřejmě někoho ze svého nejbližšího okolí. "Ekonomický náměstek má pod sebou velmi zajímavé portfolio, stará se třeba o fakultní nemocnice. Předpokládám proto, že bude ze strany ministra tlak na obsazení funkce někým z lidí z Moravskoslezského kraje," řekl.

Vedení resortu už totiž v minulosti připustilo, že chystá v nemocniční síti malou revoluci. Některé nemocnice se přemění na neziskovky, jiné sloučí a dalších se ministerstvo jednoduše zbaví. Ekonomický náměstek bude na změny dohlížet.

Petr Salák byl ve funkci od srpna loňského roku, zvolil si ho Němečkův předchůdce Martin Holcát. Do té doby Salák vedl na ministerstvu ekonomický odbor.

 

Právě se děje

před 11 minutami

V liberecké nemocnici zemřel muž zraněný při výbuchu v Hamru

Kvůli úternímu neštěstí v provozovně likvidace nebezpečných odpadů firmy Purum v Hamru na Jezeře na Českolipsku přišel o život jeden člověk. Dnes zemřel muž hospitalizovaný v Liberci. Řekl to mluvčí nemocnice Václav Řičář. "Zemřel na následky svých zranění," uvedl Řičář. Zranění utrpěl při výbuchu po nečekané chemické reakci spojené s únikem škodlivin do ovzduší.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump slíbil, že ještě před volbami zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku

Americký prezident Donald Trump slíbil, že před prezidentskými volbami v roce 2020 zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku. Šéf Bílého domu to ve čtvrtek napsal na Twitteru. Zda to bude daňové přiznání, které Trump vytrvale odmítá publikovat a kvůli němuž ho žalují opoziční demokraté, není z prezidentova tweetu zřejmé.

Opozice, usilující o prosazení ústavní žaloby prezidenta kvůli takzvané ukrajinské kauze, vede proti Trumpovi boj hned na několika frontách. Jednou z nich jsou právě daňová přiznání, jejichž zveřejnění sice americké zákony prezidentům nenařizují, ale od dob Richarda Nixona je to v USA běžné. Trump se dosud hájil tím, že jeho majetek je auditován.

Zdroj: ČTK
Další zprávy