Ministr zdravotnictví si vybral svého nového náměstka

Radek Nohl Radek Nohl
12. 7. 2013 13:18
Holcát si rychle našel náhradu za místopředsedu TOP 09 Marka Ženíška, který rezignoval
Ministr zdravotnictví Martin Holcát.
Ministr zdravotnictví Martin Holcát. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Ministr zdravotnictví Martin Holcát si vybral svého nového náměstka.

Od srpna se jím stane Petr Salák, který dnes na ministerstvu šéfuje ekonomickému úseku, a nahradí tak Marka Ženíška. Ten se rozhodl před jmenováním Holcáta na tento post rezignovat.

Salák je v úřadu označován za ekonomického experta s dlouholetou praxí. To, že by se měl stát novým náměstkem, oznámil Holcát podle zdrojů Aktuálně.cz z ministerstva zdravotnictví na poradě vedení úřadu.

Salák řekl, že jeho nástup na post náměstka je jednou z variant. Ministr Holcát ale Aktuálně.cz potvrdil, že právě Salák Ženíška nahradí. 

Ženíšek končí ke konci měsíce

Marek Ženíšek.
Marek Ženíšek. | Foto: Ministerstvo zdravotnictví

Marek Ženíšek, který je místopředsedou TOP 09, svůj odchod z ministerstva potvrdil den předtím, než byl Martin Holcát jmenován ministrem a nahradil v čele resortu Leoše Hegera. Ten je Ženíškovým spolustraníkem.

"S designovaným panem ministrem jsem již předběžně dohodnutý, že k 1. 8. rezignuji. Do té doby budu čerpat řádnou dovolenou," prohlásil Ženíšek. Před svým nástupem na ministerstvo zdravotnictví působil jako náměstek v resortu spravedlnosti.

Ministr zdravotnictví si vybral nového náměstka. Staňte se fanouškem mé stránky na Facebooku a své názory na tuto kauzu pište zde.

 

Právě se děje

Další zprávy