Ministr zdravotnictví si vybral svého nového náměstka

Radek Nohl Radek Nohl
12. 7. 2013 13:18
Holcát si rychle našel náhradu za místopředsedu TOP 09 Marka Ženíška, který rezignoval
Ministr zdravotnictví Martin Holcát.
Ministr zdravotnictví Martin Holcát. | Foto: Vojtěch Marek

Praha - Ministr zdravotnictví Martin Holcát si vybral svého nového náměstka.

Od srpna se jím stane Petr Salák, který dnes na ministerstvu šéfuje ekonomickému úseku, a nahradí tak Marka Ženíška. Ten se rozhodl před jmenováním Holcáta na tento post rezignovat.

Salák je v úřadu označován za ekonomického experta s dlouholetou praxí. To, že by se měl stát novým náměstkem, oznámil Holcát podle zdrojů Aktuálně.cz z ministerstva zdravotnictví na poradě vedení úřadu.

Salák řekl, že jeho nástup na post náměstka je jednou z variant. Ministr Holcát ale Aktuálně.cz potvrdil, že právě Salák Ženíška nahradí. 

Ženíšek končí ke konci měsíce

Marek Ženíšek.
Marek Ženíšek. | Foto: Ministerstvo zdravotnictví

Marek Ženíšek, který je místopředsedou TOP 09, svůj odchod z ministerstva potvrdil den předtím, než byl Martin Holcát jmenován ministrem a nahradil v čele resortu Leoše Hegera. Ten je Ženíškovým spolustraníkem.

"S designovaným panem ministrem jsem již předběžně dohodnutý, že k 1. 8. rezignuji. Do té doby budu čerpat řádnou dovolenou," prohlásil Ženíšek. Před svým nástupem na ministerstvo zdravotnictví působil jako náměstek v resortu spravedlnosti.

Ministr zdravotnictví si vybral nového náměstka. Staňte se fanouškem mé stránky na Facebooku a své názory na tuto kauzu pište zde.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Škola chce pomoci rodině otce, který při střelbě chránil dceru, založila veřejnou sbírku

Porubská Základní škola Ivana Sekaniny vyhlásila sbírku na pomoc rodině muže, kterého v úterý zastřelil útočník ve Fakultní nemocnici Ostrava (FNO). Muž vlastním tělem chránil svou dvanáctiletou dceru. Zavražděný muž byl jedním ze členů Spolku rodičů při ZŠ Sekaniny. Sbírka je účinná od dnešního dne, lidé mohou přispívat na účet 1012201912/5500.

Sbírkový účet založila i samotná FNO a je určen na podporu rodin obětí a zraněných. V pátek na ní bylo přes 1,4 milionu korun. Transparentní účet na pomoc pozůstalým po obětech střelby zřídila také Vysoká škola báňská-Technická univerzita Ostrava (VŠB-TUO). Studenti a zaměstnanci tam mohou posílat své příspěvky. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy