Na Pardubicku vlak zabil člověka, doprava na hlavním koridoru téměř dvě hodiny stála

ČTK ČTK
Aktualizováno 27. 5. 2019 15:25
Vlak srazil a na místě zabil člověka mezi Moravany a Uherskem na Pardubicku. Informoval o tom mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý. Provoz na železničním koridoru z Prahy do České Třebové byl od 13:00 do 14:40 přerušen, poté se částečně obnovil.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Nehoda zastavila vlak Eurocity jedoucí z Prahy do Budapešti. Některé další spoje byly odkloněny přes Havlíčkův Brod nebo Nymburk a Hradec Králové, u osobních spojů zavedly České dráhy v úseku Uhersko - Pardubice náhradní autobusovou dopravu. Vlaky se o hodinu až dvě opožďovaly.

Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala se nehoda stala na širé trati v místě veřejnosti nepřístupném. "Příčiny jsou relativně jasné," uvedl Drápal.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Šampionem IndyCar je podruhé během tří let Američan Newgaarden

Americký pilot Josef Newgarden vyhrál zámořský formulový šampionát IndyCar. 28letému jezdci k tomu stačilo v neděli dojet osmý v závěrečném podniku sezony, který hostil okruh Laguna Seca. Do závodu, který vyhrál jeho krajan Colton Herta, vjížděl s náskokem 41 bodů na dalšího Američana Alexandera Rossiho. Toho ale v celkovém pořadí nakonec v souboji o druhé místo přeskočil Francouz Simon Pagenaud. Šampion z roku 2017 Newgarden vybojoval pro svůj tým Penske už 35. titul vítěze IndyCar.

Další zprávy