Na Pardubicku vlak zabil člověka, doprava na hlavním koridoru téměř dvě hodiny stála

ČTK ČTK
Aktualizováno 27. 5. 2019 15:25
Vlak srazil a na místě zabil člověka mezi Moravany a Uherskem na Pardubicku. Informoval o tom mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý. Provoz na železničním koridoru z Prahy do České Třebové byl od 13:00 do 14:40 přerušen, poté se částečně obnovil.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Nehoda zastavila vlak Eurocity jedoucí z Prahy do Budapešti. Některé další spoje byly odkloněny přes Havlíčkův Brod nebo Nymburk a Hradec Králové, u osobních spojů zavedly České dráhy v úseku Uhersko - Pardubice náhradní autobusovou dopravu. Vlaky se o hodinu až dvě opožďovaly.

Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala se nehoda stala na širé trati v místě veřejnosti nepřístupném. "Příčiny jsou relativně jasné," uvedl Drápal.

 

Právě se děje

před 16 minutami

První kolo testů mezi sudími neodhalilo žádný případ koronaviru

Všichni rozhodčí, kteří budou řídit zápasy obnovené sezony první a druhé fotbalové ligy, měli v prvním kole testů negativní výsledek na nemoc covid-19. Žádný pozitivní případ na nový typ koronaviru se neobjevil ani mezi delegáty. ČTK to řekl Michal Jurman, tiskový mluvčí Fotbalové asociace ČR, pod kterou sudí spadají.

Další zprávy