U Liberce se srazil vlak s dodávkou, řidič auta utrpěl těžká zranění

ČTK ČTK
Aktualizováno 27. 5. 2019 9:46
Na železničním přejezdu ve Stráži nad Nisou u Liberce se ráno srazil osobní vlak s dodávkou Ford Tranzit. Řidič vozidla utrpěl těžké zranění a od skla byl pořezán chlapec, který jel ve vlaku. Oba záchranáři přepravili na traumacentrum liberecké nemocnice. "Řidič vozidla musel být vyproštěn, utrpěl mnohačetná poranění," řekl vedoucí krajského operačního střediska záchranné služby Petr Matějíčka.. Zranění u chlapce se podle něj jeví jako lehké.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Drážní inspekce

Nehoda se stala před 7:00 v ulici Stříbrný kopec, na přejezdu železniční trati mezi Libercem a Mníškem. Ve vlaku v době nehody cestovalo 28 lidí. 

Veškeré okolnosti jsou předmětem probíhajícího šetření na místě události, které provádí policisté s Dopravního inspektorátu v Liberci," uvedla mluvčí policie Dagmar Sochorová.

Místo vlaků jezdí náhradní autobusy. České dráhy předpokládají, že provoz na trati se podaří obnovit kolem 11:00.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Britská vláda dává poslancům tři dny na přijetí zákona o brexitu

Za tři dny plánuje britská vláda v dolní komoře parlamentu prosadit prováděcí zákon k dohodě o brexitu. V pondělí to potvrdil Jacob Rees-Mogg, který za kabinet premiéra Borise Johnsona dojednává agendu Dolní sněmovny. Poprvé prý budou o návrhu zákona poslanci hlasovat v úterý, do pátku jej mají předat horní komoře parlamentu.Přijetí zákona je nutnou podmínkou pro ratifikaci dohody o podmínkách britského odchodu z EU. Opatření musí mimo jiné vysvětlit, jak bude Británie splácet unii dojednané vyrovnání finančních závazků, nebo jak bude fungovat mechanismus pro zachování volného režimu na irské hranici.

Zdroj: ČTK
Další zprávy