U Liberce se srazil vlak s dodávkou, řidič auta utrpěl těžká zranění

ČTK ČTK
Aktualizováno 27. 5. 2019 9:46
Na železničním přejezdu ve Stráži nad Nisou u Liberce se ráno srazil osobní vlak s dodávkou Ford Tranzit. Řidič vozidla utrpěl těžké zranění a od skla byl pořezán chlapec, který jel ve vlaku. Oba záchranáři přepravili na traumacentrum liberecké nemocnice. "Řidič vozidla musel být vyproštěn, utrpěl mnohačetná poranění," řekl vedoucí krajského operačního střediska záchranné služby Petr Matějíčka.. Zranění u chlapce se podle něj jeví jako lehké.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Drážní inspekce

Nehoda se stala před 7:00 v ulici Stříbrný kopec, na přejezdu železniční trati mezi Libercem a Mníškem. Ve vlaku v době nehody cestovalo 28 lidí. 

Veškeré okolnosti jsou předmětem probíhajícího šetření na místě události, které provádí policisté s Dopravního inspektorátu v Liberci," uvedla mluvčí policie Dagmar Sochorová.

Místo vlaků jezdí náhradní autobusy. České dráhy předpokládají, že provoz na trati se podaří obnovit kolem 11:00.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Další zprávy