Vlak v Praze srazil člověka, soupravy ke Kolínu jezdily odklonem

ČTK ČTK
Aktualizováno 4. 5. 2019 14:06
Mezi stanicemi Praha-Běchovice a Praha-Libeň srazil v sobotu dopoledne vlak muže, který zraněním na místě podlehl. Provoz na trati Praha - Kolín byl kvůli tomu na tři a půl hodiny omezen, vlaky jezdily jen po jedné ze tří kolejí. Vyplývá to z informací pražské zdravotnické záchranné služby a Českých drah (ČD). Omezení se dotklo řady lokálních spojů i rychlíků. Nehoda se stala kolem 09:45 a provoz byl zcela obnoven až před 13:15. Vlaky nabraly až několik desítek minut zpoždění.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Petr Kučera

 

Právě se děje

před 17 minutami

USA omezily víza pro čínské funkcionáře kvůli Tibetu

Americká administrativa omezila a v některých případech dokonce zakázala vydávání víz čínským funkcionářům, kteří se podle ní podílejí na blokování cest cizinců do Tibetu. Oznámil to v úterý ministr zahraničí Mike Pompeo. Šéf diplomacie ale nesdělil, jakých konkrétních osob se americké sankce týkají, ani kolik lidí jimi bude postiženo, uvedla agentura AP.

"Peking bohužel dál systematicky omezuje cesty amerických diplomatů a dalších úředníků, novinářů a turistů do autonomní oblasti Tibetu," uvedl Pompeo. Proto americké úřady recipročně omezí možnost cestování do USA pro ty čínské představitele, kteří se podle nich podíleli či podílejí na formulování a prosazování pravidel, která Tibet cizincům z velké části uzavírají.

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

Rusko a Čína vetovaly prodloužení pomoci pro Sýrii

Rusko a Čína vetovaly v Radě bezpečnosti OSN rezoluci o dalším prodloužení přeshraniční humanitární pomoci pro Sýrii. Informovala o tom agentura DPA. Současné povolení platí jen do pátku, na dodávkách potravin a léků jsou přitom závislé miliony syrských civilistů.

Rezoluci navrhly společně Německo a Belgie, zástupci Číny a Ruska se ale během úterního jednání postavili proti. Podle DPA Moskva chce, aby se pro doručování pomoci nadále využíval jen jediný hraniční přechod z Turecka. Dalších 13 členů RB ale trvá na tom, že pro humanitární dodávky musí dál sloužit nejméně dva přechody jako dosud.

Zdroj: ČTK
Další zprávy