"Ne všichni jsme zbabělci. Většina by si z vás měla brát příklad," píší Češi napadenému Afričanovi

Obrazová sekce
10. 11. 2017 15:52
Skupina fanoušků fotbalové Sigmy Olomouc napadla v Praze muže původem ze západní Afriky kvůli barvě jeho pleti. O události informovalo jako první Aktuálně.cz. Do redakce se ozvala řada čtenářů s vyjádřením solidarity a podpory napadenému. Některé ze vzkazů si můžete přečíst po kliknutí na tlačítko "Prohlédnout".
Foto: Aktuálně.cz

Dobrý den,
chtěla bych vás moc poprosit, abyste napadenému muži vyřídili, že se mu moc omlouvám jako Češka a že se moc stydím, a nechci, aby tady byli takoví lidé, kteří ho napadli. Až si v přesile nebudou moci dovolit na samotného muže, tak si třeba dovolí i na samotnou ženu, možná i s dítětem apod. Dotyční jsou zkrátka "srabíci", kteří spoléhali na přesilu a netečnost okolí. Je mi z nich zle a rozhodně by se neměli hlásit k žádnému sportovnímu týmu!

Bohužel, řada lidí už asi zapomněla na to, co přináší rasová nesnášenlivost, která přerostla ve fašismus a válečné ničení celého světa. Dovolíme-li dnes, aby ublížili byť jednomu nevinnému, zítra budou ubližovat každému, kdo se jim zprotiví.

Vyřiďte, prosím Vás, dotyčnému pánovi, že "blbců potká u nás, bohužel, více než chytrých a ochotných lidí", ale to, že učil např. děti ve školce, v nich určitě zůstane a myslím, že nikdy nezapomenou, kdo je učil! Děkuji mu moc a ještě jednou se moc omlouvám. Mohla-li bych nějak pomoci, určitě to ráda udělám.

L. M.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Španělská policie odhalila nelegální továrnu na cigarety, zabavila přes tři miliony cigaret

Policie na jihu Španělska odhalila tajnou podzemní továrnu na výrobu cigaret. Informuje o tom agentura AP. Podle policie jde o první odhalení takovéto továrny v Evropské unii.

Továrna se nacházela čtyři metry pod koňskými stájemi ve španělské provincii Málaga. Byla vybavena obytnými prostory a postelemi pro pracovníky. Vchod zakrýval dopravní kontejner.

Ze zpráv španělské policie a evropského policejního úřadu Europol vyplývá, že v důsledku odhalení továrny bylo zadrženo 20 osob z Británie, Ukrajiny a Litvy.

Podle Europolu byli dělníci nuceni pracovat v mimořádně nebezpečných podmínkách a nesměli bez svolení továrnu opustit. Továrna vyráběla 3500 cigaret za hodinu.

Policie při zásahu proti továrně zabavila přes tři miliony cigaret, velké množství hašiše a marihuany a tři zbraně, napsala agentura AP.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Bývalý poradce prezidenta USA Trumpa byl odsouzen na 40 měsíců do vězení

Bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa byl odsouzen ke 40 měsícům vězení. Roger Stone byl loni shledán vinným v sedmi bodech obžaloby včetně lhaní Kongresu, ovlivňování svědka a maření vyšetřování. Prokuratura původně požadovala trest v rozmezí sedmi až devíti let.

Trump navržený trest kritizoval jako příliš přísný a ministr spravedlnosti William Barr doporučil nižší trest.

Podle dnešního rozsudku dostal Stone 18 měsíců za ovlivňování svědka, 12 měsíců za lhaní a 40 měsíců za maření vyšetřování. Tresty si bude odpykávat souběžně. K verdiktu patří ještě pokuta 20 tisíc dolarů (465 tisíc korun).

Zdroj: ČTK
Další zprávy