"Ne všichni jsme zbabělci. Většina by si z vás měla brát příklad," píší Češi napadenému Afričanovi

Obrazová sekce
10. 11. 2017 15:52
Skupina fanoušků fotbalové Sigmy Olomouc napadla v Praze muže původem ze západní Afriky kvůli barvě jeho pleti. O události informovalo jako první Aktuálně.cz. Do redakce se ozvala řada čtenářů s vyjádřením solidarity a podpory napadenému. Některé ze vzkazů si můžete přečíst po kliknutí na tlačítko "Prohlédnout".
Foto: Aktuálně.cz

Dobrý den,
chtěla bych vás moc poprosit, abyste napadenému muži vyřídili, že se mu moc omlouvám jako Češka a že se moc stydím, a nechci, aby tady byli takoví lidé, kteří ho napadli. Až si v přesile nebudou moci dovolit na samotného muže, tak si třeba dovolí i na samotnou ženu, možná i s dítětem apod. Dotyční jsou zkrátka "srabíci", kteří spoléhali na přesilu a netečnost okolí. Je mi z nich zle a rozhodně by se neměli hlásit k žádnému sportovnímu týmu!

Bohužel, řada lidí už asi zapomněla na to, co přináší rasová nesnášenlivost, která přerostla ve fašismus a válečné ničení celého světa. Dovolíme-li dnes, aby ublížili byť jednomu nevinnému, zítra budou ubližovat každému, kdo se jim zprotiví.

Vyřiďte, prosím Vás, dotyčnému pánovi, že "blbců potká u nás, bohužel, více než chytrých a ochotných lidí", ale to, že učil např. děti ve školce, v nich určitě zůstane a myslím, že nikdy nezapomenou, kdo je učil! Děkuji mu moc a ještě jednou se moc omlouvám. Mohla-li bych nějak pomoci, určitě to ráda udělám.

L. M.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy