"Ne všichni jsme zbabělci. Většina by si z vás měla brát příklad," píší Češi napadenému Afričanovi

Obrazová sekce
10. 11. 2017 15:52
Skupina fanoušků fotbalové Sigmy Olomouc napadla v Praze muže původem ze západní Afriky kvůli barvě jeho pleti. O události informovalo jako první Aktuálně.cz. Do redakce se ozvala řada čtenářů s vyjádřením solidarity a podpory napadenému. Některé ze vzkazů si můžete přečíst po kliknutí na tlačítko "Prohlédnout".
Foto: Aktuálně.cz

Dobrý den, 
jelikož jste nezveřejnili jméno pána, kterého dnes v Praze zbili fanoušci Sigmy Olomouc kvůli jeho barvě kůže a nemohu tedy napsat přímo jemu, chtěl bych Vás požádat, abyste mu tlumočili moji lítost nad tímto incidentem.

Strašně mě mrzí, že se to stalo, a snad ještě více mě mrzí, že mu nikdo nepomohl. Snad může být malou útěchou podpora od každého, kdo rasismus kategoricky odmítá. Not in my name.

Doufám, že se pán brzy uzdraví a že útočníci budou potrestáni. A hlavně, že podobný incident už nikdy nebude muset zažít. 

S úctou, 
V. H.

 

Právě se děje

před 41 minutami

Purdue Pharma zaplatí kvůli opiátové krizi v USA 8 miliard dolarů

Americká farmaceutická společnost Purdue Pharma, výrobce návykového analgetika OxyContin, ve středu přiznala u federálního soudu vinu ve třech obviněních souvisejících s opiátovou krizí. Podnik zaplatí přes osm miliard dolarů (183,4 miliardy Kč) a musí ukončit činnost. Urovnání sporu je dosud největším úspěchem federální vlády dovést farmaceutickou společnost k odpovědnosti za závislost na opiátech, která prostupuje americkou společností. Kvůli předávkování opiáty ve Spojených státech od roku 2000 zemřelo přes 470 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy