Mluvčí od Vitáskové posílí volební štáb ČSSD, v minulosti dělal i pro ODS. Chystá neútočnou kampaň

Luboš Kreč Lucie Stuchlíková Luboš Kreč, Lucie Stuchlíková
15. 3. 2016 12:36
Expert na politický marketing Jiří Chvojka odešel z pozice tiskového mluvčího Energetického regulačního úřadu. Posílí volební štáb ČSSD, který se připravuje na podzimní krajské volby. Chvojka plánuje ve spolupráci s volebním manažerem sociálních demokratů Miroslavem Pochem neútočnou kampaň. V oblasti politického marketingu má zkušenosti i z ODS, kde se podílel na vítězné kampani v roce 2006.
Jiří Chvojka (na snímku z roku 2009).
Jiří Chvojka (na snímku z roku 2009). | Foto: ČTK

Praha - Volební štáb ČSSD před podzimními krajskými volbami posílí jeden z nejzkušenějších tuzemských expertů na politický marketing Jiří Chvojka. Ten působil poslední čtyři roky coby tiskový mluvčí Energetického regulačního úřadu a stal se spolu s jeho šéfkou Alenou Vitáskovou hlavní tváří této instituce, která dohlíží na tvorbu cen energií v Česku.

Z energetického úřadu odešel Chvojka k 15. březnu z rodinných důvodů. “Dostal jsem nabídku od sociálních demokratů, přišla zrovna v té době, kdy jsem řešil odchod z regulačního úřadu,” řekl Aktuálně.cz.

ČSSD se na něj neobrátila zčistajasna, už v minulosti s ním spolupracovala - Chvojka se podílel na kampaních v letech 2008 až 2012. “Představu o kampani už mám - musí to být pozitivní kampaň, která nebude útočit, i když je tady přirozeně volební protivník. Nevymýšlel bych nějaká veliká témata, protože by to u strany, která je v regionech u moci osm let, nepůsobilo věrohodně,” uvedl Chvojka s tím, že se mu líbí, že se ČSSD jako jedna z mála stran k imigrační krizi nestaví hystericky.

Volebním manažerem sociálních demokratů je europoslanec a vlivný člen pražské ČSSD Miroslav Poche. “Pan Chvojka začal pracovat minulý týden. Má na starosti politický marketing,” potvrdil. Podle Pocheho se nyní sociální demokraté soustředí na kampaň, která připomíná jejich dvouleté vládní působení, a na to navážou krajskou kampaní.

Chvojka s politickým marketingem začínal u ODS, podílel se mimo jiné na jejich úspěšné kampani z roku 2006, s níž Mirek Topolánek a spol. vyhráli volby. Stál také v pozadí finanční aféry, když občanští demokraté získali několikamilionové sponzorské dary, které straně oficiálně dali Chvojkův kolega z firmy a jeho babička. Řešilo se, zda to byli skuteční podporovatelé, nebo jen bílí koně, kteří měli zakrýt skutečné mecenáše.

 

Právě se děje

před 39 minutami

Při útoku povstalců na vojenský tábor v Jemenu zemřelo 70 lidí

Sobotní útok jemenských šíitských povstalců na vojenský výcvikový tábor v provincii Maríb v centrální části země má 70 mrtvých vojáků, dalších několik desítek lidí bylo zraněno. S odvoláním na lékařské a vojenské zdroje o tom informovala agentura AFP. Saúdskoarabská státní televize Al-Ichbáríja uvedla, že povstalci použili balistické střely a drony. Zaútočili na mešitu ve vojenském táboře v Maríbu, asi 170 kilometrů východně od metropole Saná. Útok se odehrál během sobotních večerních modliteb. Jemenský prezident Abdar Rabbú Mansúr Hádí teroristický útok odsoudil a označil ho za zbabělý, uvedla agentura Saba. "Odporné akce húsíjských milic bez jakýchkoli pochyb potvrzují jejich neochotu dosáhnout míru. Neznají nic jiného než smrt a destrukci," uvedl podle agentury Hádí. Húsíové se nicméně k útoku zatím nepřihlásili.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

ČEZ nabere do Temelína kolem 100 nových zaměstnanců

ČEZ letos přijme do jaderné elektrárny Temelín asi 100 lidí. Potřebuje je na různá místa v provozu i jako operátory. Fluktuace v Temelíně je jedno procento, jde hlavně o generační obměnu. Při hledání nových pracovníků pomáhá elektrárně spolupráce s technickými vysokými školami. Temelín přijme zaměstnance do provozu, na pozice spjaté s bezpečností, řízením techniky, péčí o zařízení, IT i nové operátory. "Budeme pokračovat ve standardní generační obměně a ve vykrývání běžných personálních potřeb, což znamená nábor téměř stovky nových lidí," řekl mluvčí. Fluktuace v Temelíně, který má 1288 zaměstnanců, je nízká. Z elektrárny dobrovolně ročně odejde pár lidí, asi procento ze všech zaměstnanců.

Zdroj: ČTK
Další zprávy