Foto: Seznamte se a rozlučte. Tak změní Prahu nová výstavba

Foto: Seznamte se a rozlučte. Tak změní Prahu nová výstavba
Dívčí Hrady, stolová hora na jihozápadním kraji Prahy. Nádherný výhled, kouzelná příroda kousek od stanice metra.
Velká pražská sídliště jsou několik kilometrů dál od centra. Tady vykukuje věžák na Barrandově.
Celé území už řadu let čelí tlaku investorů.
Kopec doposud chránilo vojenské využití jeho podzemí.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
30. 7. 2014 5:30
Podívejte se, kde všude v Praze se snaží developeři umístit své nové stavby.

Praha - Zájemci o nové bydlení v Praze už nechtějí žít v řadových domcích na polích u vesnic za hranicemi města. Chtějí žít ve městě.

Volných pozemků blízko obchodů, městské dopravy, škol, a přitom daleko od křižovatek a továren je málo.

Praha má svůj územní plán, složitě projednávaný dokument, který určuje, co kde může stát, jak to může být vysoké a kde má zůstat park. (Více o developerských plánech v Praze si můžete přečíst v dnešních Hospodářských novinách.)

Tlak peněz je však na politiky příliš silný. Pražští zastupitelé tak schvalují v co největší konspiraci stovky výjimek umožňujících stavět více, výše, hustěji a na místech, kde to bylo dříve zapovězeno.

Na obrázcích jsou jen některá místa v Praze, která si mlsní developeři vyhlédli pro své komerční záměry. Někde už se staví, jinde je ještě čas pokusit se  politiky a jejich pokušitele umravnit. Letos budou volby.

Facebook autora

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Patnáctiletý chlapec přežil pád z 19. patra panelového domu v Praze

V Praze na Hájích v pátek odpoledne spadl zřejmě z 19. patra panelového domu patnáctiletý chlapec. Pád přežil, záchranáři ho po uvedení do umělého spánku převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice, řekly mluvčí policie Eva Kropáčová a záchranné služby Jana Poštová.

Událost se stala v Kupeckého ulici po 15:00. "Hasiči na místě osobu vyprostili z přístavby, kam dopadla," řekla Kropáčová. Záchranáři podle Poštové ošetřili na místě patnáctiletého mladíka. "Uvedli jsme ho do umělého spánku, zajistili dýchací cesty, žilní vstup, zajistili podle traumaprotokolu a převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice na traumatologii," uvedla. Policisté nyní zjišťují veškeré okolnosti události a příčinu pádu, dodala Kropáčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy