reklama
 
 

Mladé ANO má nové vedení, Reiblovou střídá v čele Krátký

25. 7. 2015 17:04
Dosavadní koordinátor krajských manažerů hnutí Krátký vystřídal ve funkci Kateřinu Reiblovou, jejíž jméno média zaznamenala ve spojitosti se sporem Babiše o plánovaných změnách v pojišťovnictví.

Praha - Sněm Mladého ANO, které od května sdružuje členy strany ministra financí Andreje Babiše ve věku do 35 let, v sobotu do čela frakce zvolil Tomáše Krátkého (25). Oznámil to mluvčí ANO Jaromír Hasoň.

Dosavadní koordinátor krajských manažerů hnutí Krátký vystřídal ve funkci Kateřinu Reiblovou, jejíž jméno média zaznamenala ve spojitosti se sporem Babiše o plánovaných změnách v pojišťovnictví. Upozornila, že Reiblová pracuje pro společnost zajišťující pojištění pro Babišův holding Agrofert.

"Jedná se zde o snahu zdiskreditovat celé hnutí a jeho veřejně činné zástupce, která není vedena pouze ze strany médií, ale bohužel i zevnitř naší organizace," uvedlo ke kauze Mladé ANO na svém facebooku v polovině července s poznámkou, že kvůli některým členům frakce omezila svoje vystupování v médiích i komunikaci na sociálních sítích. Po dnešku Reiblová zůstává v předsednictvu jako jeho členka.

"Naší prioritou nyní bude další posílení členské základny Mladého ANO, zároveň chceme dávat zpětnou vazbu velkému ANO. Chtěli bychom se taky zapojit do struktur mladých evropských politických organizací," uvedl po svém zvolení Krátký.

Prvním místopředsedou Mladého ANO zvolil sněm o 49 delegátech Jakuba Komárka, který pracuje jako manažer hnutí ANO pro Ústecký kraj. Řadovými místopředsedy byli zvoleni Martin Haushalter, Jan Volný a Ondřej Vaněk. Další volební sněm Mladého ANO by měl podle Hasoně být nejpozději za dva roky.

Hnutí ANO od své mladé organizace očekává pomoc v kampaních a nové podněty pro každodenní politiku. "Aktuálně Mladé ANO spolupracuje například na přípravě programu pro krajské volby, které budou v příštím roce," řekll Hasoň.

Celé hnutí ANO má zhruba 2750 členů, frakce mladých zatím čítá 120 straníků.

autor: ČTK | 25. 7. 2015 17:04

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama