Místopředseda ANO Faltýnek leží v nemocnici, na úterní sněmovnu chce přijít

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 6. 2020 11:40
Místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek je kvůli zdravotním potížím v pražském Institutu klinické a experimentální medicíny. Informoval o tom v pondělí server Seznam Zprávy. Faltýnek webu řekl, že se mu udělalo v neděli špatně a nyní v nemocnici podstupuje některá vyšetření.
První místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek
První místopředseda hnutí ANO Jaroslav Faltýnek | Foto: Lukáš Bíba

Úterní mimořádné schůze sněmovny ke zvýšení letošního schodku státního rozpočtu na 500 miliard korun se však předseda poslanců ANO chce zúčastnit, napsal Seznam.

Podle informací ČTK byla vyšetření Faltýnka v IKEM dlouhodobě plánovaná. Úterní mimořádné schůze sněmovny ke zvýšení letošního schodku státního rozpočtu na 500 miliard korun se chce zúčastnit.

Faltýnek se prý necítil dobře už delší dobu, měl bolesti břicha. Vše přisuzuje svým dřívějším zdravotním problémům, v lednu 2017 byl hospitalizován s prasklým žaludečním vředem.

O nalomeném zdraví hovořil i v nedávném rozhovoru pro Aktuálně.cz. "Měl jsem zdravotní problémy, praskl mně vřed, byl jsem na operaci srdce, chodím do Ikemu na kontroly. Dívám se už na život jinak," prohlásil. 

Ještě v neděli se Faltýnek účastnil televizní debaty na CNN Prima News. Věří tomu, že bude moci v úterý dorazit na jednání sněmovny k rozpočtu a ve středu na zasedání zemědělského výboru, kterému předsedá.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Europoslanci volají po sankcích proti Rusku za zatčení Navalného

Poslanci Evropského parlamentu dnes vyzvali k potrestání ruských činitelů odpovědných za nedělní zatčení opozičního předáka Alexeje Navalného. V debatě se šéfem diplomacie Evropské unie Josepem Borrellem také požadovali Navalného okamžité propuštění. Borrell upozornil, že případné rozšíření současného sankčního seznamu je v rukou členských zemí EU.

Zdroj: ČTK
před 17 minutami

Místopředsedou Nejvyššího soudu nejspíš bude Petr Šuk. Zeman podle předsedy Angyalossyho akceptoval jeho návrh, ale chce se ještě s kandidátem setkat

Zdroj: ČTK
před 46 minutami

Írán zařadil odcházejícího prezidenta USA Trumpa a několik členů jeho administrativy na svůj sankční seznam za "terorismus a spáchání nelidských činů"

Írán zařadil odcházejícího amerického prezidenta Donalda Trumpa a několik členů jeho administrativy na svůj sankční seznam za "terorismus a spáchání nelidských činů". Informovala o tom dnes agentura Reuters s tím, že jde spíše o symbolický krok.

Sankce předpokládají zadržení jakéhokoli majetku dotyčných v Íránu, přičemž není známo, že by některý z vrcholných amerických představitelů v Íránu nějaký majetek měl. Země neudržují diplomatické styky od začátku 80. let a Trumpova administrativa od roku 2018 na Írán uvalovala sankce značně poškozující íránskou ekonomiku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy