Milionáři v politice i temná minulost. To jsou příběhy voleb

Domácí Domácí
9. 10. 2014 21:20
Politika láká různé povahy - vedle milionářů tak kandidují zpěváci nebo odsouzení podvodníci.

Praha - O více než 70 tisíc křesel na radnicích a v Senátu se letos ucházejí statisíce lidí. Část z nich je veřejnosti téměř neznámá a nese si s sebou zajímavý životní příběh.

Do politiky chtějí milionáři, sportovci i zpěváci. Často si ale o hlasy voličů říkají také kandidáti s pošramocenou minulostí, kteří byli odsouzeni za podvody. A to dokonce i se státním majetkem.

Deník Aktuálně.cz přináší sedm volebních příběhů, které by vás mohly zajímat.

___

Máte rádi zpravodajský on-line deník Aktuálně.cz? Hlasujte pro nás v anketě českého internetu Křišťálová lupa. Svůj hlas nám můžete dát zde. Děkujeme!

Foto: Jan Langer

Dostal podmínku za podvody v armádě, teď chce na radnici

Voliči ve Studenci na Třebíčsku mohou do zastupitelstva své obce s necelými šesti stovkami obyvatel poslat souseda, který loni u soudu dostal tříletou podmínku za podíl na jednom z největších skandálů v novodobé historii české armády.

Bývalý důstojník generálního štábu Petr Šmída, který byl pravomocně odsouzen za podvody s vojenským majetkem, je v komunálních volbách čtyřkou komunistů. Šmídovi běží pětiletá zkušební lhůta, a pokud by v ní znovu porušil zákon, musel by nastoupit do vězení.

Celý článek si můžete přečíst ZDE.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Dálnice D35 mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem je po opravě průjezdná už oběma směry. Ve směru na Brno se jezdí od 15:00, od 21:30 i na Ostravu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy