Milionáři v politice i temná minulost. To jsou příběhy voleb

Domácí Domácí
9. 10. 2014 21:20
Politika láká různé povahy - vedle milionářů tak kandidují zpěváci nebo odsouzení podvodníci.

Praha - O více než 70 tisíc křesel na radnicích a v Senátu se letos ucházejí statisíce lidí. Část z nich je veřejnosti téměř neznámá a nese si s sebou zajímavý životní příběh.

Do politiky chtějí milionáři, sportovci i zpěváci. Často si ale o hlasy voličů říkají také kandidáti s pošramocenou minulostí, kteří byli odsouzeni za podvody. A to dokonce i se státním majetkem.

Deník Aktuálně.cz přináší sedm volebních příběhů, které by vás mohly zajímat.

___

Máte rádi zpravodajský on-line deník Aktuálně.cz? Hlasujte pro nás v anketě českého internetu Křišťálová lupa. Svůj hlas nám můžete dát zde. Děkujeme!

Foto: Jan Langer

Dostal podmínku za podvody v armádě, teď chce na radnici

Voliči ve Studenci na Třebíčsku mohou do zastupitelstva své obce s necelými šesti stovkami obyvatel poslat souseda, který loni u soudu dostal tříletou podmínku za podíl na jednom z největších skandálů v novodobé historii české armády.

Bývalý důstojník generálního štábu Petr Šmída, který byl pravomocně odsouzen za podvody s vojenským majetkem, je v komunálních volbách čtyřkou komunistů. Šmídovi běží pětiletá zkušební lhůta, a pokud by v ní znovu porušil zákon, musel by nastoupit do vězení.

Celý článek si můžete přečíst ZDE.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman nedostal z Hradu pozvánku na 28. října

Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman zatím nedostal pozvánku na slavnostní udílení státních vyznamenání na Pražském hradě 28. října. Pozvání nedostal ani loni. Nejvyšší žalobce se zhruba před dvěma lety odmítl dostavit na schůzku s prezidentem Milošem Zemanem v době, kdy státní zastupitelství dohlíželo na vyšetřování kauzy v Lesní správě Lány.

"Od té doby, kdy pan nejvyšší státní zástupce odmítl schůzku s panem prezidentem za situace, kdy bylo Nejvyšší státní zastupitelství činné v kauze Lesní správy Lány, pan nejvyšší státní zástupce žádné pozvání na Hrad nedostal a s žádným už ani nepočítá," řekl tehdy mluvčí nejvyššího žalobce Petr Malý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy