Milionáři v politice i temná minulost. To jsou příběhy voleb

Domácí Domácí
9. 10. 2014 21:20
Politika láká různé povahy - vedle milionářů tak kandidují zpěváci nebo odsouzení podvodníci.

Praha - O více než 70 tisíc křesel na radnicích a v Senátu se letos ucházejí statisíce lidí. Část z nich je veřejnosti téměř neznámá a nese si s sebou zajímavý životní příběh.

Do politiky chtějí milionáři, sportovci i zpěváci. Často si ale o hlasy voličů říkají také kandidáti s pošramocenou minulostí, kteří byli odsouzeni za podvody. A to dokonce i se státním majetkem.

Deník Aktuálně.cz přináší sedm volebních příběhů, které by vás mohly zajímat.

___

Máte rádi zpravodajský on-line deník Aktuálně.cz? Hlasujte pro nás v anketě českého internetu Křišťálová lupa. Svůj hlas nám můžete dát zde. Děkujeme!

Foto: Jan Langer

Dostal podmínku za podvody v armádě, teď chce na radnici

Voliči ve Studenci na Třebíčsku mohou do zastupitelstva své obce s necelými šesti stovkami obyvatel poslat souseda, který loni u soudu dostal tříletou podmínku za podíl na jednom z největších skandálů v novodobé historii české armády.

Bývalý důstojník generálního štábu Petr Šmída, který byl pravomocně odsouzen za podvody s vojenským majetkem, je v komunálních volbách čtyřkou komunistů. Šmídovi běží pětiletá zkušební lhůta, a pokud by v ní znovu porušil zákon, musel by nastoupit do vězení.

Celý článek si můžete přečíst ZDE.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Dva mladíci nepřežili v Dobřichovicích pád z továrního komínu

V Dobřichovicích u Prahy spadli v noci na dnešek dva muži z továrního komína. Jeden byl na místě mrtvý, druhý zemřel po převozu do nemocnice. Okolnosti nehody policisté vyšetřují, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

"Jeden z mužů při pádu utrpěl zranění neslučitelná se životem a na místě zemřel. Druhého muže transportoval vrtulník do pražské nemocnice, svému zranění ale později také podlehl," uvedla mluvčí.

Příčinu a okolnosti kriminalisté vyšetřují, k dokumentaci využili i dron. Co muži ve věku 25 a 27 let na komíně dělali, zatím není jasné. V případu byla nařízena soudní pitva.

před 2 hodinami

Českem se v noci na sobotu prohnal silný vítr, bez proudu jsou stále tisíce domácností

Kvůli silnému větru evidovala dnes ráno společnost ČEZ Distribuce víc než 27 tisíc domácností bez elektřiny. Dopoledne se podařilo většinu poruch odstranit, okolo desáté hodiny dopoledne se tak počet míst bez proudu snížil na zhruba 8500 míst, z toho v Pardubickém kraji to bylo asi 4000, v Královéhradeckém 2700 a ve středních Čechách 900.

Na Vysočině je bez proudu dalších 1200 domácností, jimž poskytuje elektřinu společnost E.ON.

Nejčastější příčinnou poruch byl silný vítr lámající stromy a větve, které padaly do vedení. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy