Obrazem: Lepší než přehrady. Nadšenci z kanceláří pomáhají na Šumavě udržet vodu

Obrazem: Lepší než přehrady. Nadšenci z kanceláří pomáhají na Šumavě udržet vodu
Roklanský potok nad Modravou, kde se z něj stane Vydra.
Lidé se snažili podmanit si zdejší krajinu už v neolitu.
Stovky kilometrů odvodňovacích rýh měly zpřístupnit podmáčené louky a lesy pro hospodářskou činnost.
S koncem tisíciletí se priority mění. Kousek naší přírody je ze zákona určen pro jiné než hospodářské funkce. Sucho je i pro Šumavu vážnou hrozbou.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
Aktualizováno 8. 9. 2018 11:31
Stovky let byla voda ze Šumavy co nejrychleji odváděna. Snahou bylo vysušit podmáčené louky a lesy a zpřístupnit je pro hospodářskou činnost. Od zřízení národního parku se snažíme o pravý opak. Vodu na Šumavě udržet. Připomínáme úspěšnou fotogalerii z akce dobrovolníků v polovině srpna.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Schick si podle trenéra musí na návrat ještě několik týdnů počkat

Podle trenéra fotbalistů Leverkusenu Petera Bosze je návrat zraněného útočníka Patrika Schicka na hřiště otázkou několika týdnů. Čtyřiadvacetiletý český reprezentant, který nehraje od začátku října, nepřicestoval s Bayerem do Prahy, kde se německý celek utká ve čtvrtečním duelu 2. kola základní skupiny Evropské ligy s českým mistrem Slavií.

Schick v minulém ročníku hostoval z AS Řím v Lipsku. "Rudí býci" ale na něj kvůli ekonomickým dopadům pandemie koronaviru opci neuplatnili. Místo toho po českém hráči sáhl Leverkusen, který ho v září přivedl za více než 700 milionů korun.

V dresu Bayeru stihl Schick odehrát čtyři soutěžní duely, v nichž dal dva góly. Počátkem října si však v bundesligovém duelu se Stuttgartem lehce natrhl zadní stehenní sval a od té doby nehraje.

"Patrik zůstal v Leverkusenu. Trénuje, pracuje na své kondičce. Je to ještě otázka několika týdnů. Včera již s námi trénoval, ale ještě si musí počkat, než bude moci nastoupit," řekl na dnešní tiskové videokonferenci šestapadesátiletý Nizozemec Bosz.

Další zprávy