Obrazem: Nesnesitelné vedro v Evropě polevuje. Podívejte se na nejlepší snímky žhnoucího týdne

Obrazem: Nesnesitelné vedro v Evropě polevuje. Podívejte se na nejlepší snímky žhnoucího týdne
Extrémní horka zasáhla celou Evropu. Vysoké teploty panovaly i v Laponsku na severu Finska.
Místní obchod v hlavním městě Helsinky zákazníkům umožnil přespání přímo u chladicích boxů.
Skandinávie se v důsledku veder potýkala s rozsáhlými požáry.
Ty zasáhly před dvěma týdny i jih pevninského Řecka.
Foto: Reuters
Reuters Zahraničí dap Reuters, Zahraničí, dap
11. 8. 2018 19:55
Extrémně vysoké teploty a velká sucha zasáhly v posledních týdnech celou Evropu. Koryta řek jsou vyschlá, lodě stojí na suchu. Sever i jih kontinentu zasáhly rozsáhlé požáry. Obyvatelé evropských metropolí utíkali před vedry na pláže nebo se osvěžovali ve fontánách.
 

Právě se děje

před 21 minutami

Vláda schválila pomoc afghánským tlumočníkům

Vláda v pátek schválila program pomoci tlumočníkům, kteří pracovali ve prospěch české armády v Afghánistánu, a jejich rodinám. Program předpokládá finanční pomoc i možnost azylu. O přijetí návrhu informovalo ministerstvo obrany.

Program je podle ministra obrany Lubomíra Metnara (ANO) navržen tak, aby zohlednil náročnost služby jeho potenciálních a prověřených uživatelů a akceptoval jejich individuální preference. Kvůli bezpečnosti a ochraně možných účastníků programu není možné zveřejnit počty tlumočníků ani další specifikaci pomoci, uvedl. Přijetí programu podle ministerstva neohrožuje bezpečnost občanů České republiky a respektuje platnou legislativu.

"Služby afghánských spolupracovníků pro nás byly vždy důležité, a proto jsme jim už v minulosti pomáhali. Na základě těchto zkušeností jsme připravili nový program pomoci specifický pro aktuální situaci po stažení koaličních sil ze země," vysvětlil ministr Metnar. Dodal, že cílem České republiky je umožnit tlumočníkům a jejich rodinám bezpečný a kvalitní život a důstojné sociální podmínky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy