Kdo chce s Klausem hájit barvy Trikolóry: podnikatelky, učitel, právník či tlumočnice

Václav Klaus mladší představil v pondělí nové hnutí občanů s názvem Trikolóra. Záda mu v něm kryje zatím osm členů přípravného výboru, kteří se na tiskové konferenci osobně představili. Seznamte se v přehledné grafice s novými tvářemi parlamentního hnutí a přečtěte si, jaké jsou jejich priority v politice. Rekapitulujeme také tři hlavní pilíře, na kterých chce podle Klause nové hnutí stavět.
Tomáš Grygar, právník a člen hnutí Trikolora.
Tomáš Grygar, právník a člen hnutí Trikolora. | Foto: 3kolora.cz

Tomáš Grygar, právník z Přerova

Tomáš Grygar, který se věnuje především správnímu právu, byl téměř šest let členem Strany svobodných občanů. Zajímavostí je, že pracoval jako asistent europoslance za svobodné Petra Macha, který stranu dlouho vedl.

Podle Grygara je třeba snížit daně jak občanům, tak právnickým osobám, daňový systém se má zjednodušit a být stabilní. "Pro mě jako právníka je až šokující, že například zákon z příjmů byl novelizován od vzniku účinnosti 159krát, což znamená více než šest novelizací na rok," stěžuje si. Zároveň prosazuje, aby Česko mělo trvalou výjimku ohledně zavedení eura. "Naší národní měnou musí v každém případě zůstat česká koruna," míní.

 

Právě se děje

Další zprávy