Nové hnutí Klause mladšího ponese jméno Trikolóra, název už si zaregistroval

Domácí Domácí
4. 6. 2019 12:10
Nové politické uskupení, které dává dohromady Václav Klaus mladší, se bude jmenovat Trikolóra hnutí občanů, upozornily na to Hospodářské noviny. Klaus, kterého nedávno vyloučili z ODS, už si pro název zaregistroval i ochrannou známku na Úřadu průmyslového vlastnictví. Zároveň si nechal registrovat také dvě internetové domény hnutitrikolora.cz a 3kolora.cz. Zatím na nich není žádný dostupný obsah.
Václav Klaus mladší.
Václav Klaus mladší. | Foto: Economia
 

Právě se děje

před 5 hodinami

FBI považuje střelbu na floridské armádní základně za teroristický čin, útočník jednal sám

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pracuje s předpokladem, že páteční střelba na armádní základně na Floridě byla teroristickým činem. Vyšetřovatelka FBI to oznámila na tiskové konferenci. Její úřad se rovněž domnívá, že saúdskoarabský vojenský student jednal sám, když v areálu v Pensacole zabil tři lidi.

Pachatel, který se na základně účastnil výcviku, začal střílet v jedné z místních učeben. Podle agentky FBI Rachel Rojasové 21letý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání použil legálně zakoupenou pistoli. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou zatím neznámé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy