Nové hnutí Klause mladšího ponese jméno Trikolóra, název už si zaregistroval

Domácí Domácí
4. 6. 2019 12:10
Nové politické uskupení, které dává dohromady Václav Klaus mladší, se bude jmenovat Trikolóra hnutí občanů, upozornily na to Hospodářské noviny. Klaus, kterého nedávno vyloučili z ODS, už si pro název zaregistroval i ochrannou známku na Úřadu průmyslového vlastnictví. Zároveň si nechal registrovat také dvě internetové domény hnutitrikolora.cz a 3kolora.cz. Zatím na nich není žádný dostupný obsah.
Václav Klaus mladší.
Václav Klaus mladší. | Foto: Economia
 

Právě se děje

před 7 minutami

EU chce dohodu s Británií, čas se krátí, řekla šéfka Evropské komise

Sporná témata ve vyjednávání Evropské unie s Británií by měla být řešitelná a unie je připravena "být kreativní" při hledání kompromisu. Nehodlá však ohrozit fungování svého jednotného trhu a v případě krachu rozhovorů je připravena na neřízený rozchod se svým bývalým členem. Europoslancům to ve středu řekla předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová, podle níž o osudu případné dohody rozhodnou následující dny.

Británie opustila po 47 letech evropský blok letos v lednu a od té doby se obě strany dohadují na podobě budoucích vztahů. V posledních týdnech již dopracovaly společné formulace značné části mnohasetstránkového textu společné smlouvy. Trojice hlavních sporných témat - rybolov, pravidla hospodářské soutěže a dohled nad řešením sporů - však stále zůstává otevřená. Přechodné období, po něž se na Británii vztahují unijní předpisy, potrvá přitom jen do konce tohoto roku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy