Galerie: Politik v akváriu i poslední večeře, děti namalovaly, jak si představují korupci

Vítězný obrázek soutěže
Zaměstnanci Úřadu vlády v hlasování vybrali jako nejlepší obrázek variaci na Poslední večeři Páně, kterou nakreslila Anna Dušková z Berouna.
Foto: Úřad vlády České republiky
Michal Štůsek Domácí Michal Štůsek, Domácí
27. 1. 2016 17:44
Jak si děti představují korupci? Odpověď na tuto otázku žáci ze základních uměleckých škol malovali. Soutěž, kterou Úřad vlády vyhlásil, aby zvýšil povědomí o úplatkářství už i u dětí, vyhrál obrázek politika v akváriu. Mezi oceněnými díly se objevila i variace na známý obraz Poslední večeře Páně, muž, který pod maskou skrývá peníze, nebo mamuti předávající si obálku. V galerii si můžete prohlédnout nejen sedm vítězných obrázků.

Praha - Co děti vědí o korupci, jak si ji představují a jak by proti ní chtěly bojovat? Tak znělo téma dětské výtvarné soutěže, kterou vyhlásil Úřad vlády. Ze sto sedmdesáti děl, která do soutěže zaslali žáci základních uměleckých škol, porota vybrala sedm nejlepších. Absolutním vítězem se stala kresba politika v akváriu.

Cílem soutěže bylo mezi dětmi zvýšit povědomí o úplatkářství a také nasbírat zajímavý materiál na tvorbu banneru, který bude umístěn na webových stránkách Úřadu vlády.

Soutěž s mottem Korupce ti nesvědčí, korupce ti nesluší, vyhlásil v listopadu loňského roku ministr a předseda Rady vlády pro koordinaci boje s korupcí Jiří Dienstbier ve spolupráci s ministryní školství, mládeže a tělovýchovy Kateřinou Valachovou. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo ve středu v Hrzánském paláci v Praze.

 

Právě se děje

před 25 minutami

Johnson mluvil s Putinem, Rusko označil za bezpečnostní hrozbu

Mezi Británií a Ruskem nedojde k normalizaci vztahů, dokud Moskva neskoncuje se svým "destabilizujícím jednáním" a dokud bude znamenat bezpečnostní hrozbu. Podle mluvčí britského premiéra to v neděli Boris Johnson řekl ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi na okraj summitu o Libyi v Berlíně.

"Dal mu jasně najevo, že britské stanovisko k Salisbury se nezmění," uvedla podle agentury Reuters mluvčí Downing Street. V anglickém Salisbury byl v březnu 2018 otráven bývalý ruský dvojitý agent Sergej Skripal a jeho dcera Julija. Londýn z útoku na Skripalovy obvinil Rusko, Moskva vinu popírá.

Zdroj: ČTK
před 43 minutami

Zeman chce ocenit policistu, který zasahoval ve Vejprtech

Prezident Miloš Zeman plánuje udělit na podzim medaili policistovi, který v neděli s nasazením života pomohl obětem požáru ve Vejprtech na Chomutovsku. O tragédii bude v pondělí jednat s premiérem Andrejem Babišem. Uvedl to v pořadu Rádia Frekvence 1 z vysílaném z Lán.

Zdroj: ČTK
Další zprávy