Galerie: Politik v akváriu i poslední večeře, děti namalovaly, jak si představují korupci

Foto: Úřad vlády České republiky
Michal Štůsek Domácí Michal Štůsek, Domácí
27. 1. 2016 17:44
Jak si děti představují korupci? Odpověď na tuto otázku žáci ze základních uměleckých škol malovali. Soutěž, kterou Úřad vlády vyhlásil, aby zvýšil povědomí o úplatkářství už i u dětí, vyhrál obrázek politika v akváriu. Mezi oceněnými díly se objevila i variace na známý obraz Poslední večeře Páně, muž, který pod maskou skrývá peníze, nebo mamuti předávající si obálku. V galerii si můžete prohlédnout nejen sedm vítězných obrázků.

Praha - Co děti vědí o korupci, jak si ji představují a jak by proti ní chtěly bojovat? Tak znělo téma dětské výtvarné soutěže, kterou vyhlásil Úřad vlády. Ze sto sedmdesáti děl, která do soutěže zaslali žáci základních uměleckých škol, porota vybrala sedm nejlepších. Absolutním vítězem se stala kresba politika v akváriu.

Cílem soutěže bylo mezi dětmi zvýšit povědomí o úplatkářství a také nasbírat zajímavý materiál na tvorbu banneru, který bude umístěn na webových stránkách Úřadu vlády.

Soutěž s mottem Korupce ti nesvědčí, korupce ti nesluší, vyhlásil v listopadu loňského roku ministr a předseda Rady vlády pro koordinaci boje s korupcí Jiří Dienstbier ve spolupráci s ministryní školství, mládeže a tělovýchovy Kateřinou Valachovou. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo ve středu v Hrzánském paláci v Praze.

 

Právě se děje

Další zprávy