Galerie: Politik v akváriu i poslední večeře, děti namalovaly, jak si představují korupci

Vítězný obrázek soutěže
Zaměstnanci Úřadu vlády v hlasování vybrali jako nejlepší obrázek variaci na Poslední večeři Páně, kterou nakreslila Anna Dušková z Berouna.
Foto: Úřad vlády České republiky
Michal Štůsek Domácí Michal Štůsek, Domácí
27. 1. 2016 17:44
Jak si děti představují korupci? Odpověď na tuto otázku žáci ze základních uměleckých škol malovali. Soutěž, kterou Úřad vlády vyhlásil, aby zvýšil povědomí o úplatkářství už i u dětí, vyhrál obrázek politika v akváriu. Mezi oceněnými díly se objevila i variace na známý obraz Poslední večeře Páně, muž, který pod maskou skrývá peníze, nebo mamuti předávající si obálku. V galerii si můžete prohlédnout nejen sedm vítězných obrázků.

Praha - Co děti vědí o korupci, jak si ji představují a jak by proti ní chtěly bojovat? Tak znělo téma dětské výtvarné soutěže, kterou vyhlásil Úřad vlády. Ze sto sedmdesáti děl, která do soutěže zaslali žáci základních uměleckých škol, porota vybrala sedm nejlepších. Absolutním vítězem se stala kresba politika v akváriu.

Cílem soutěže bylo mezi dětmi zvýšit povědomí o úplatkářství a také nasbírat zajímavý materiál na tvorbu banneru, který bude umístěn na webových stránkách Úřadu vlády.

Soutěž s mottem Korupce ti nesvědčí, korupce ti nesluší, vyhlásil v listopadu loňského roku ministr a předseda Rady vlády pro koordinaci boje s korupcí Jiří Dienstbier ve spolupráci s ministryní školství, mládeže a tělovýchovy Kateřinou Valachovou. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo ve středu v Hrzánském paláci v Praze.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Cyklista Karel Vacek bude jezdit za bývalou stáj Kreuzigera

Český cyklista Karel Vacek bude od příští sezony oblékat dres elitního týmu WorldTour Qhubeka ASSOS. Dvacetiletý nadějný jezdec v jihoafrické stáji, která do letoška závodila pod názvem NTT, vystřídá krajana Romana Kreuzigera. Ten naopak zamířil do druhodivizního týmu Gazprom-RusVelo.

Vackovo angažmá dnes potvrdilo vedení týmu. Spolu s ním přišli i osmadvacetiletý Polák Lukasz Wišniowski a o čtyři roky mladší Američan Sean Bennett.

Vacek, jenž v roce 2019 působil v týmu Hagens-Axeon a letos jezdil za italskou stáj Colpack Ballan, si posun mezi elitu nemohl vynachválit. "Jsem nadšený, že mohou být součástí týmu Qhubeka ASSOS, je to úžasné. Těším se, že se pro příští sezonu dostanu do co nejlepší formy," uvedl na týmovém webu.

"Mým největším snem je samozřejmě Tour de France nebo jiný ze závodů Grand Tours, dosáhnout tam jednou na dobrý výsledek v celkovém pořadí. To je můj kariérní cíl, ale teď jsem rád a vděčný, že jsem se stal součástí skvělého týmu," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy