Umělecká škola nadsadila počty žáků. Zaplatí 1,5 milionu

ČTK ČTK
15. 4. 2014 10:37
ZUŠ v Horním Slavkově se pokusí požádat o prominutí sankce. Pokud neuspěje, pokutu zaplatí město.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Reuters

Horní Slavkov - Základní umělecká škola v Horním Slavkově na Sokolovsku dostala od Karlovarského kraje pokutu 1,5 milionu korun za machinace s počty žáků.

Musí vrátit státní dotace, které čerpala neoprávněně v letech 2009 až 2012. Škola se pokusí požádat o prominutí sankce, píše v úterním regionálním vydání Mladá fronta Dnes.

Za podvod s počty žáků v ZUŠ Horní Slavkov nakonec zřejmě zaplatí město. Nový ředitel Jan Zapf už se obrátil na radnici s žádostí o pomoc. Radní minulý týden vzali platební výměr na vědomí a schválili další postup.

"Když neuspějeme, uvolníme částku z rozpočtu města, aby škola mohla platební výměr uhradit. Pokud bychom ji v tom nechali samotnou, znamenalo by to prakticky její likvidaci. Ona volných 1,5 milionu korun nemá," řekl deníku starosta Martin Kasal.

Že umělecká škola nadsazuje počty žáků, aby na ně mohla brát státní dotace, se zjistilo vloni na jaře. Pochybení potvrdila kontrola z České školní inspekce a pak i z krajského úřadu. Na odvolání je čas do 30. dubna. Částka 1,5 milionu korun představuje třetinu ročního rozpočtu ZUŠ.

 

Právě se děje

Další zprávy