Obrazem: Střední školy lákají deváťáky na technické vymoženosti, judo i dívky v kostýmech

Obrazem: Střední školy lákají deváťáky na technické vymoženosti, judo i dívky v kostýmech
Pražské Kongresové centrum se na tři dny stalo domovem pro více než sto třicet pražských a středočeských středních a vyšších odborných škol.
Ti se zde prezentují v rámci akce Schola Pragensis, výstavy cílící především na žáky osmých a devátých tříd základních škol.
Každá škola to pojala po svém. Některé si na své stánky neváhaly dovézt i auta.
Nebo prodávat kolemjdoucím zmrzlinu. Deset korun kopeček.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
28. 11. 2015 8:50
Podívejte se, jak se prezentuje přes sto třicet převážně pražských středních škol v rámci akce Schola Pragensis. Její dvacátý ročník má jako každý rok pomoci žákům základních škol s výběrem jejich dalšího studia. Ti toho hojně využívají a jubilejní ročník tak letos navštíví podle organizátorů přibližně čtyřicet tisíc lidí. Akce končí v sobotu v 15:00 a vstup je zdarma.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 hodinami

Východní Indii zasáhl cyklón, do pobřežních oblastí přinesl záplavy

Prudké deště a silný vítr přinesl do východní Indie cyklón, který vyvrátil tisíce stromů a sloupů elektrického vedení. Část pobřežních oblastí postihly záplavy, které odřízly od spojení s okolním světem stovky vesnic, informovala v pondělí agentura AP.

Ze zasažených oblastí zatím nejsou hlášeny žádné potvrzené oběti. Jeden rybář je pohřešován a další utrpěl zranění, když jejich loď smetla vysoká vlna.

Úřady ve státech Odiša a Ándhrapradéš byly v neděli v nejvyšší pohotovosti před příchodem cyklónu, který provázela rychlost větru až 85 kilometrů v hodině. Tisíce lidí byly preventivně evakuovány. V pondělí už bouře zeslábla, zatímco postupuje směrem na západ.

Letos v květnu zasáhla západní pobřeží Indie silná bouře, která si vyžádala nejméně 140 obětí. O týden později zasáhl východní pobřeží Indie a sousední Bangladéš další cyklón, který si vyžádal nejméně šest mrtvých a evakuaci více než miliónu obyvatel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy