Obrazem: Střední školy lákají deváťáky na technické vymoženosti, judo i dívky v kostýmech

Obrazem: Střední školy lákají deváťáky na technické vymoženosti, judo i dívky v kostýmech
Pražské Kongresové centrum se na tři dny stalo domovem pro více než sto třicet pražských a středočeských středních a vyšších odborných škol.
Ti se zde prezentují v rámci akce Schola Pragensis, výstavy cílící především na žáky osmých a devátých tříd základních škol.
Každá škola to pojala po svém. Některé si na své stánky neváhaly dovézt i auta.
Nebo prodávat kolemjdoucím zmrzlinu. Deset korun kopeček.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
28. 11. 2015 8:50
Podívejte se, jak se prezentuje přes sto třicet převážně pražských středních škol v rámci akce Schola Pragensis. Její dvacátý ročník má jako každý rok pomoci žákům základních škol s výběrem jejich dalšího studia. Ti toho hojně využívají a jubilejní ročník tak letos navštíví podle organizátorů přibližně čtyřicet tisíc lidí. Akce končí v sobotu v 15:00 a vstup je zdarma.
 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy