Obrazem: Střední školy lákají deváťáky na technické vymoženosti, judo i dívky v kostýmech

Obrazem: Střední školy lákají deváťáky na technické vymoženosti, judo i dívky v kostýmech
Pražské Kongresové centrum se na tři dny stalo domovem pro více než sto třicet pražských a středočeských středních a vyšších odborných škol.
Ti se zde prezentují v rámci akce Schola Pragensis, výstavy cílící především na žáky osmých a devátých tříd základních škol.
Každá škola to pojala po svém. Některé si na své stánky neváhaly dovézt i auta.
Nebo prodávat kolemjdoucím zmrzlinu. Deset korun kopeček.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
28. 11. 2015 8:50
Podívejte se, jak se prezentuje přes sto třicet převážně pražských středních škol v rámci akce Schola Pragensis. Její dvacátý ročník má jako každý rok pomoci žákům základních škol s výběrem jejich dalšího studia. Ti toho hojně využívají a jubilejní ročník tak letos navštíví podle organizátorů přibližně čtyřicet tisíc lidí. Akce končí v sobotu v 15:00 a vstup je zdarma.
 

Právě se děje

Aktualizováno před 43 minutami

Policisté u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy

Policisté v Kunovicích u Uherského Hradiště evakuují několik stovek lidí kvůli možnému nálezu letecké pumy v průmyslovém areálu. Policie o tom informovala na Twitteru. Na místo míří pyrotechnik. Podle dostupných informací se evakuace týká areálu letecké továrny na západním okraji města. Sídlí v něm několik firem.

Koncem září si nález nevybuchlé letecké pumy z druhé světové války vyžádal v Liberci evakuaci asi 5000 lidí. Trvala zhruba šest hodin. Pyrotechnici pumu zajistili a odvezli do bezpečného prostoru k likvidaci.

Zdroj: Domácí , ČTK
Další zprávy