Foto: Divadla šijí jak o život, Červený kříž má víc dobrovolníků než žadatelů o pomoc

Foto: Divadla šijí jak o život, Červený kříž má víc dobrovolníků než žadatelů o pomoc
"S šitím nemám zkušenosti," přiznává Michaela. "Poprvé jsem sedla za stroj minulý čtvrtek a v pátek už jsem šila roušky."
Uvnitř veřejnosti uzavřeného areálu pracuje u šicích strojů momentálně na padesát (převážně) žen.
"Když jsem zadal do systému požadavek na dobrovolníka, tak odpověď, že to může jít hned teď udělat, jsem měl do dvaceti vteřin," říká s obdivem v hlase šéf zdejšího Dobrocentra David Bláha. Ve čtvrtek v poledne měli v systému registrovaných 4300 lidí, víc jak polovinu už si fyzicky ověřili přímo zde. "Máme momentálně víc dobrovolníků, než kolik lidí si žádá pomoc."
Druhou možností, jak ve zdejším Dobrocentru pomoci, je darování roušek. A nejen jich. "Máme akutní nedostatek kalounů, nití a jehel," říkají humanitární pracovníci, přerozdělující roušky a materiál k jejich výrobě.
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
28. 3. 2020 7:50
Už přes týden musí lidé nosit roušky na veřejnosti. Protože nebyly nikde k dostání, Češi vytáhli šicí stroje a pustili se do práce. Nahlédněte s námi, jak šijí zaměstnanci divadel, včetně Národního. Podívali jsme se i k Českému červenému kříži, kam lidé nejenže nosí tisíce roušek, ale na pomoc se tu hlásí už víc dobrovolníků, než je těch, kteří o ni žádají.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Indianapolis se střílelo. Několik lidí je zraněných, útočník je mrtvý

Při střelbě u objektu kurýrní služby Fedex v americkém městě Indianapolis utrpěl zranění zatím blíže neupřesněný počet lidí. Informují o tom místní média. Zatím není jasné, v jak vážném jsou stavu. Policejní mluvčí uvedla, že útočník je mrtvý a že lidem nehrozí další nebezpečí.

Incident se stal nedaleko letiště u hlavního města státu Indiana asi půl hodiny před půlnocí místního času (asi 06:30 SELČ). Svědci vypověděli, že na místě viděli muže se zbraní, z níž několikrát vystřelil.

Zdroj: ČTK
Další zprávy