Liduprázdno, exodus turistů. Srovnali jsme ulice Prahy před nouzovým stavem a dnes

Jakub Plíhal Denis Chripák Tomáš Vocelka Jakub Plíhal, Denis Chripák, Tomáš Vocelka
Aktualizováno 21. 3. 2020 11:10
V Česku platí kvůli šíření nového typu koronaviru nouzový stav. Vláda výrazně omezila volný pohyb lidí, veřejný život se prakticky zastavil a jindy pulzující metropole se mění v ospalé město. Liduprázdno vynikne hlavně při srovnání snímků z míst, které fotografové Aktuálně.cz zachytili během turistické sezony a zároveň v dnešních dnech.

načítám grafiku

 

Právě se děje

Aktualizováno před 15 minutami

AfD připravuje v Drážďanech volební program, v ulicích jsou demonstranti

Německo, ale normální. S takovým sloganem vstupuje Alternativa pro Německo do kampaně před zářijovými parlamentními volbami. 600 delegátů na víkendovém sjezdu v Drážďanech připravuje volební program. Původně měli vybrat i volební lídry, nakonec o nich ale budou hlasovat místo delegátů členové. 

Od rána se v saské metropoli konají proti AfD demonstrace, žádné střety s policií a ani násilnosti zatím hlášeny nejsou. 

Strana se kromě vnitřních třenic potýká s úbytkem příznivců na západě Německa. V březnových zemských volbách v Porýní-Falci a Bádensku-Württembersku strana přišla o třetinu voličů. Na východě Německa, konkrétně v Sasku, Sasku-Anhaltsku a Durynsku, zůstává AfD stále silná, dokonce se jí daří nové příznivce získávat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy