Liduprázdno, exodus turistů. Srovnali jsme ulice Prahy před nouzovým stavem a dnes

Jakub Plíhal Denis Chripák Tomáš Vocelka Jakub Plíhal, Denis Chripák, Tomáš Vocelka
Aktualizováno 21. 3. 2020 11:10
V Česku platí kvůli šíření nového typu koronaviru nouzový stav. Vláda výrazně omezila volný pohyb lidí, veřejný život se prakticky zastavil a jindy pulzující metropole se mění v ospalé město. Liduprázdno vynikne hlavně při srovnání snímků z míst, které fotografové Aktuálně.cz zachytili během turistické sezony a zároveň v dnešních dnech.

načítám grafiku

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy