reklama
 
 

Exstarosta Hevlína na Znojemsku dostal tři roky za korupci

27. 8. 2015 15:17
Drahomír Nosek podle žaloby přijal úplatek od muže, který se chtěl vyhnout trestu obecně prospěšných prací.

Znojmo - Soud ve Znojmě poslal na tři roky do vězení za korupci bývalého starostu obce Hevlín Drahomíra Noska, jemuž tak zmírnil původní trest o rok.

Nosek podle žaloby přijal úplatek od Pavla Urbana, který se chtěl vyhnout trestu obecně prospěšných prací.

Verdikt je zatím nepravomocný, Nosek se proti němu odvolal k brněnskému krajskému soudu, řekl soudce Pavel Rujbr, který se případem zabýval.

Nosek byl potrestán za zneužití pravomoci úřední osoby, maření výkonu úředního rozhodnutí a přijetí úplatku. Urban dostal již před časem čtyři roky a deset měsíců vězení.

200 hodin za drogový delikt

Korupce se podle obžaloby odehrála v roce 2011. Nosek napsal Probační a mediační službě zprávu, že Urban splnil trest obecně prospěšných prací v délce 200 hodin, který dostal za drogový delikt.

Prospěšné práce ale prý nikdy nevykonal. O dohodě obou mužů podpořené úplatkem, jehož výše není známa, svědčí podle obžaloby odposlechy telefonických hovorů.

Spor řešil Nejvyšší soud

Spor se po prvním verdiktu dostal až k Nejvyššímu soudu. Ten v Urbanově kauze rozsudek potvrdil, v případě Noska ale věc vrátil k opětovnému projednání.

"Zmírnění (původního trestu pro Noska) nastalo, protože původně bylo jeho jednání hodnoceno tak, že mu hrozily tři až deset let vězení. Nově bylo ale přihlédnuto k mírnější sazbě, tedy k hrozbě pobytu ve vězení od dvou do osmi let, proto byl verdikt zmírněn," doplnil soudce.

autor: ČTK | 27. 8. 2015 15:17

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama