Dokument: 90 stran, ale desítky začerněných. Přečtěte si usnesení k Čapímu hnízdu

Domácí Domácí
19. 9. 2019 10:33
Městské státní zastupitelství v Praze zveřejnilo usnesení, kterým zastavilo trestní stíhání premiéra Andreje Babiše a dalších pěti obviněných v kauze Čapí hnízdo. Má 90 stran, ale desítky stran jsou kvůli anonymizaci začerněné. Nelze se tak dočíst nic o konkrétních firmách, které v případu figurovaly, ani výpovědi jednotlivých svědků. Publikovanou verzi nabízíme k přečtení.
Foto: Aktuálně.cz

Proč jsou určité pasáže začerněné, vysvětlují žalobci tím, že je zatím nemohou zveřejnit, protože spis posílají nejvyššímu státnímu zástupci Pavlu Zemanovi, který může verdikt zrušit. "V případě jejich zveřejnění by mohlo dojít k ohrožení výsledku tohoto řízení," vysvětlil vedoucí státní zástupce Martin Erazím.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku od 06:00 uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Dálnice D1 je zavřená mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Podle policie bude zřejmě neprůjezdná delší dobu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy