Cizince zadržené v Praze policie propustila. Jejich zbraně byly repliky

ČTK ČTK
27. 10. 2018 19:49
Čtyři cizinci, které v pátek zadržela policie kvůli podezření na nelegální nošení zbraně, jsou na svobodě. Ukázalo se, že se jedná o repliky, nebo zbraně nepoužitelné ke střelbě.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Čtyři cizince zadržené v pátek po oznámení o údajném pohybu ozbrojenců v Praze policie propustila. Případ ale policisté dále prověřují, řekl dnes ČTK mluvčí pražské policie Jan Rybanský. Již v pátek oznámila policie, že zbraně zajištěné u cizinců jsou zřejmě repliky, nebo znehodnocené zbraně, které by nebyly použitelné ke střelbě.

Čtveřici policisté zadrželi poté, co vyjeli do hotelu v Žitné ulici prověřit oznámení o ozbrojených lidech. Na místo jel i pyrotechnik a případ převzali kriminalisté. Po propuštění cizinců prověřování případu nadále pokračuje. "Samozřejmě pořád zjišťujeme, co je to za zbraně," řekl policejní mluvčí Rybanský. Na prověření zbraní pak podle něj bude záviset, zda a jaký čin mohl být spáchán.

Už dříve policisté oznámili, že zmíněné zbraně jsou podle prvotního ohledání s největší pravděpodobností makety, anebo znehodnocené zbraně určené k filmování. Znehodnocené zbraně, podobně jako třeba plynové zbraně, nepodléhají ze zákona registraci, ale jejich držitelé je podle informací ministerstva nesmějí nosit viditelně na veřejnosti.

Policie zadržela v centru Prahy čtyři ozbrojené cizince | Video: Aktu.cz
 

Právě se děje

před 36 minutami

Washington povolal v sobotu z farmy brankáře Vaněčka

Český hokejový brankář Vítek Vaněček byl v sobotu povolán z farmy v Hershey z nižší AHL do prvního týmu Washingtonu a vyměnil si místo s Rusem Iljou Samsonovem. Třiadvacetiletý odchovanec Havlíčkova Brodu hned v duelu v Bostonu, kde Capitals vyhráli 3:2 po samostatných nájezdech, kryl na lavičce záda jedničce Bradenu Holtbymu.

Vaněček v této sezoně v AHL odchytal za Hershey osm zápasů s průměrem 2,65 obdržené branky a s úspěšností zákroků 89,4 procenta. Vicemistr světa ze šampionátu hráčů do 18 let z roku 2014 uzavřel 1. července jako chráněný volný hráč nový tříletý kontrakt s Washingtonem celkem na 2,15 milionu dolarů.

Na tuto sezonu má dvoucestnou smlouvu, ale na další dvě už jednocestnou, takže i v AHL může brát plný plat. Na farmách Capitals působí pátý rok a stále čeká na premiéru v NHL. Washington si vybral Vaněčka v roce 2014 v druhém kole draftu na 39. místě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy