Policie evakuovala terminál pražského letiště kvůli nedorozumění s cestující

ČTK ČTK
Aktualizováno 16. 4. 2019 12:48
Provoz na pražském Letišti Václava Havla v úterý dopoledne krátce omezil incident s jednou z cestujících. Policisté preventivně evakuovali odletovou halu terminálu 2 poté, co jedna z cestujících odmítla uhradit náklady za nadrozměrné zavazadlo.. Omezení provozu v hale trvalo asi tři čtvrtě hodiny a dopady na cestující budou podle letiště zřejmě minimální.
Foto: Lukáš Bíba

Odbavení cestujících na Terminálu 2 bylo zastaveno asi v 09:10. V okamžiku, kdy žena byla personálem vyzvána, aby i se zavazadlem opustila prostor, odmítla a sdělila muži za přepážkou informaci, na základě které vzniklo podezření, že má žena v kufru nástražný výbušný systém, uvedla policie v tiskové zprávě.

"Preventivní evakuace proběhla poté, co jedna z cestujících vyhrožovala výbušným zařízením. Cestující byla okamžitě zajištěna Policií ČR," oznámil mluvčí ruzyňského letiště Roman Pacvoň. Na místo pak dorazili policejní pyrotechnici, kteří ale žádné výbušné zařízení nenašli, řekla mluvčí policejního prezidia Eva Kropáčová.

Na základě výslechu však policisté zjistili, že z důvodu jazykové bariéry došlo ze strany personálu k špatnému pochopení celé situace. Žena podle nich neměla v úmyslu svými slovy vyvolat paniku, šlo pouze o nedorozumění.

Před 10:00 se již začal provoz letiště vracet do normálu. "V důsledku evakuace odletového haly Terminálu 2 očekáváme spíše minimální dopady na cestující," uvedl Pacvoň.

 

Právě se děje

před 47 minutami

Manželé Kottovi z kauzy Rath nastoupili do vězení

Manželé Petr a Kateřina Kottovi nastoupili do vězení, kde si bude každý z nich odpykávat šest let za ovlivňování tendrů Středočeského kraje.

Další zprávy