V Kolíně nad Rýnem evakuovali 8000 lidí, pyrotechnici zneškodnili bombu z války

ČTK ČTK
14. 12. 2018 21:32
Kvůli nálezu bomby v Kolíně nad Rýnem muselo být dočasně evakuováno ze svých domovů asi 8000 lidí. Pyrotechnikům se podařilo zneškodnit britskou půl tuny vážící pumu až na druhý pokus. Krátce po sedmé hodině večerní byl poplach odvolán, uvedla agentura DPA.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Evakuována byla oblast až do vzdálenosti 500 metrů od místa nálezu. Zahrnovala především čtvrť Braunsfeld ležící západně od městského centra. V oblasti nejezdily tramvaje ani autobusy a byl uzavřen i okolní vzdušný prostor. Do akce bylo nasazeno přibližně 250 hasičů, policistů a záchranářů.

I více než 70 let po konci druhé světové války jsou podobné evakuace v Německu poměrně běžné. Největší podobnou akcí v poválečných dějinách země byla loni v září evakuace více než 60 000 obyvatel ve Frankfurtu nad Mohanem. Letos v dubnu se pak muselo evakuovat asi 10 000 lidí v Berlíně.

Poslední evakuace v samotném Kolíně nad Rýnem proběhla teprve před dvěma týdny. Jen v roce 2018 zde bylo nalezeno bezmála deset nevybuchlých leteckých pum. V celém Německu se jich každý rok najde více než 2000 tun.

 

Právě se děje

Další zprávy