Anonym opět nahlásil bombu na VŠE. Policie budovu evakuovala, prohledává ji pyropes

Domácí Domácí
29. 1. 2019 9:53
Anonym opět nahlásil bombu na Vysoké škole ekonomické v Praze, policie proto budovu evakuovala. "Na místo vyrazily policejní jednotky, v současné době je ukončena evakuace osob a probíhá pyrotechnická prohlídka i s pyropsem," řekl policejní mluvčí Jan Rybanský. "Předpokládáme, že objekt bude znovu otevřen v 15:00," doplnila škola na svém webu. Ve škole stále probíhá zkouškové období a státnice. Evakuace se netýká budovy na Jižním městě. Policisté museli kvůli nahlášené bombě na VŠE v minulých měsících zasahovat už několikrát. Pachatele se dosud vypátrat nepodařilo.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policie ČR
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy