Černý scénář pro zdravotnictví: Hrozí miliardový propad

Radek Nohl Radek Nohl
20. 10. 2012 7:00
Interní dokument vyčísluje hrozící deficit VZP v příštím roce
Foto: Jan Langer

Insider - České zdravotnictví čeká zřejmě nejhorší období za posledních několik let.

Největší pojišťovna VZP si totiž podle deníku Insider s předstihem zpracovala vlastní analýzu a ta počítá s tím, že zatímco v příštím roce výdaje na zdravotní péči porostou, příjmy mohou být na rekordním minimu. I přesto VZP připravuje rozpočet na rok 2013, který musí být podle zákona vyrovnaný.

"Co nastane, záleží na vývoji ekonomiky a na úhradové vyhlášce ministerstva zdravotnictví. Zkušenosti s tím druhým jsou špatné," řekl Aktuálně.cz ředitel VZP Pavel Horák.

To, že zdravotnictví čeká těžké období, připouští i ministerstvo. Samotný ministr Leoš Heger přitom již několik týdnů vedení pojišťovny za špatné kroky kritizuje.

"Obecně nejsem spokojen s činností VZP, ale o odvolání managementu v současné době na ministerstvu neuvažujeme," prohlásil pro Aktuálně.cz Heger.

Čtěte více v placeném deníku Insider:
Jak velký propad očekává VZP a kolik může ztratit klientů?

Jste spokojeni s českým zdravotnictvím? Staňte se fanouškem mé stránky na Facebooku a své názory pište zde.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Čtyři Ázerbájdžánci zahynuli při výbuchu miny

Čtyři ázerbájdžánští civilisté přišli o život poté, co pod jejich automobilem explodovala protitanková mina v oblasti, kterou nedávno dobyla ázerbájdžánská vojska během šestitýdenní války s Arménií. Boje, které propukly 27. září, ukončila dohoda, dosažená v noci na 10. listopadu. O úmrtí civilistů informovala generální prokuratura v Baku, podle které pátý cestující ve voze vyvázl se zraněním. Výbuch zdůraznil nebezpečí, jakým Ázerbájdžánci čelí na tomto území. Minu nastražili arménští vojáci při svém odchodu z tohoto okresu, který spolu s dalšími šesti ázerbájdžánskými okresy po čtvrt století ovládali Arméni spolu s celým Náhorním Karabachem. 

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Izraelci opět protestovali proti premiérovi

V izraelských městech se znovu konaly protesty proti premiérovi Benjaminu Netanjahuovi, který čelí u soudu obžalobě z korupce. Izraelci proti němu protestují už 23 víkendů, dnes stejně jako v minulých případech jich několik tisíc přišlo před premiérovu rezidenci v Jeruzalémě. Další protesty se konaly v Tel Avivu, Caesareji, Holonu a v dalších městech. Cílem protestujících je přinutit Netanjahua k rezignaci. Kromě tří kauz, ve kterých už je souzen, chtějí demonstranti rozšířit jeho stíhání i o případ nákupu armádních ponorek. V této kauze byl Netanjahu vyslýchán, ale není obviněn. 

Zdroj: ČTK
Další zprávy