Černý scénář pro zdravotnictví: Hrozí miliardový propad

Radek Nohl Radek Nohl
20. 10. 2012 7:00
Interní dokument vyčísluje hrozící deficit VZP v příštím roce
Foto: Jan Langer

Insider - České zdravotnictví čeká zřejmě nejhorší období za posledních několik let.

Největší pojišťovna VZP si totiž podle deníku Insider s předstihem zpracovala vlastní analýzu a ta počítá s tím, že zatímco v příštím roce výdaje na zdravotní péči porostou, příjmy mohou být na rekordním minimu. I přesto VZP připravuje rozpočet na rok 2013, který musí být podle zákona vyrovnaný.

"Co nastane, záleží na vývoji ekonomiky a na úhradové vyhlášce ministerstva zdravotnictví. Zkušenosti s tím druhým jsou špatné," řekl Aktuálně.cz ředitel VZP Pavel Horák.

To, že zdravotnictví čeká těžké období, připouští i ministerstvo. Samotný ministr Leoš Heger přitom již několik týdnů vedení pojišťovny za špatné kroky kritizuje.

"Obecně nejsem spokojen s činností VZP, ale o odvolání managementu v současné době na ministerstvu neuvažujeme," prohlásil pro Aktuálně.cz Heger.

Čtěte více v placeném deníku Insider:
Jak velký propad očekává VZP a kolik může ztratit klientů?

Jste spokojeni s českým zdravotnictvím? Staňte se fanouškem mé stránky na Facebooku a své názory pište zde.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

FBI považuje střelbu na floridské armádní základně za teroristický čin, útočník jednal sám

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) pracuje s předpokladem, že páteční střelba na armádní základně na Floridě byla teroristickým činem. Vyšetřovatelka FBI to oznámila na tiskové konferenci. Její úřad se rovněž domnívá, že saúdskoarabský vojenský student jednal sám, když v areálu v Pensacole zabil tři lidi.

Pachatel, který se na základně účastnil výcviku, začal střílet v jedné z místních učeben. Podle agentky FBI Rachel Rojasové 21letý příslušník saúdskoarabského letectva Muhammad Šamrání použil legálně zakoupenou pistoli. Zasahovali proti němu policisté i vojáci a nakonec se jim podařilo ho zlikvidovat. Kromě tří mrtvých si útok vyžádal také osm zraněných. Motivy činu jsou zatím neznámé.

Zdroj: ČTK
Další zprávy