ANO vyškrtlo kandidáta ze Svitav, zatkla ho policie

ČTK ČTK
8. 10. 2014 14:17
Majitel společnosti Quanto CZ Stanislav Vodička byl zadržen pro podezření, že se jeho firma dopouštěla daňových úniků
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Vojtěch Marek

Svitavy - Hnutí ANO vyškrtlo ze svitavské kandidátky do městského zastupitelstva majitele společnosti Quanto CZ Stanislava Vodičku. Podle Jaromíra Hasoně z oddělení komunikace hnutí byl podnikatel v úterý zadržen pro podezření, že se jeho firma dopouštěla daňových úniků.

"Přestože vina Stanislava Vodičky dosud nebyla prokázána, ANO nechce a nebude ohrožovat pověst hnutí, i když bude vyškrtnutím kandidáta ve volbách oslabeno," dodal Hasoň.

Zasahovala Kobra

Speciální policejní útvar Kobra zasahoval v úterý po celé republice kvůli nezdaněnému tabáku. Škoda je ve stovkách milionů korun. Mluvčí útvaru Jaroslav Ibehej ve středu pouze sdělil, že bližší informace policisté řeknou na čtvrteční tiskové konferenci.

Podle médií policisté zadrželi 13 lidí. Útvar se zaměřil mimo jiné na svitavský sklad společnosti Quanto CZ. Majitel firmy před dvěma lety neúspěšně kandidoval za Stranu soukromníků do Senátu.

Ve Svitavách půjde do voleb devět stran a hnutí, což je o jednu méně než před čtyřmi lety.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Americký regulátor označil čínské firmy Huawei a ZTE za ohrožení národní bezpečnosti

Americká Federální komise pro spoje (FCC) dnes jednohlasně označila čínské firmy Huawei a ZTE za ohrožení národní bezpečnosti. Největšími klienty těchto firem jsou v USA hlavně venkovští operátoři, kteří při nákupu produktů a služeb Huawei a ZTE nemohou napříště využít prostředky z vládního fondu, jenž má k dispozici 8,5 miliardy dolarů (bezmála 197 miliard Kč). Telekomunikační regulátor navrhuje, aby se čínské vybavení stávajících telekomunikačních sítí nahradilo, informovala agentura Reuters.

Jde o poslední z řady kroků americké vlády, jejichž cílem je zamezit nákupu vybavení od Huawei a ZTE. Konečné nařízení jejich vybavení ze sítí odstranit se podle Reuters očekává nejdříve příští rok. Huawei krok FCC považuje za nezákonný a komisi žádá, aby rozhodnutí "založené na iracionálních spekulacích a dohadech" znovu zvážila.

před 1 hodinou

Airbnb mimo USA a Čínu měla loni zisk 46 milionů USD

Aktivity Airbnb mimo Spojené státy a Čínu loni vykázaly zisk 46,47 milionu USD (1,1 miliardy Kč) ve srovnání se ztrátou 97,22 milionu USD v předchozím roce. Uvádí to zpráva, kterou firma zprostředkovávající ubytování v soukromí předložila úřadům v Irsku a jejíž obsah dnes zveřejnila. Výnosy, které tvoří poplatky vybrané Airbnb, nikoliv celkové peníze vybrané od hostů, se zvýšily o více než 35 procent na 2,42 miliardy USD (56 miliard Kč).

Další zprávy