ANO vyškrtlo kandidáta ze Svitav, zatkla ho policie

ČTK ČTK
8. 10. 2014 14:17
Majitel společnosti Quanto CZ Stanislav Vodička byl zadržen pro podezření, že se jeho firma dopouštěla daňových úniků
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Vojtěch Marek

Svitavy - Hnutí ANO vyškrtlo ze svitavské kandidátky do městského zastupitelstva majitele společnosti Quanto CZ Stanislava Vodičku. Podle Jaromíra Hasoně z oddělení komunikace hnutí byl podnikatel v úterý zadržen pro podezření, že se jeho firma dopouštěla daňových úniků.

"Přestože vina Stanislava Vodičky dosud nebyla prokázána, ANO nechce a nebude ohrožovat pověst hnutí, i když bude vyškrtnutím kandidáta ve volbách oslabeno," dodal Hasoň.

Zasahovala Kobra

Speciální policejní útvar Kobra zasahoval v úterý po celé republice kvůli nezdaněnému tabáku. Škoda je ve stovkách milionů korun. Mluvčí útvaru Jaroslav Ibehej ve středu pouze sdělil, že bližší informace policisté řeknou na čtvrteční tiskové konferenci.

Podle médií policisté zadrželi 13 lidí. Útvar se zaměřil mimo jiné na svitavský sklad společnosti Quanto CZ. Majitel firmy před dvěma lety neúspěšně kandidoval za Stranu soukromníků do Senátu.

Ve Svitavách půjde do voleb devět stran a hnutí, což je o jednu méně než před čtyřmi lety.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Rozvědka: V Sýrii byl zabit vysoký člen Islámského státu

V Sýrii byl při náletu zabit vysoký člen teroristické organizace Islámský stát (IS) Muataz Númán Džubúrí. Oznámila to to dnes irácká tajná služba a potvrdil mluvčí irácké armády. Džubúrí byl v IS označován za "guvernéra Iráku" a odpovídal za zahraniční operace IS. Tato organizace ovládala sever Iráku a Sýrie od roku 2014, v Iráku byla poražena roku 2017, v Sýrii loni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy