Kobra po celém Česku zasahuje kvůli nezdaněnému tabáku

Domácí Domácí
Aktualizováno 7. 10. 2014 17:49
Policejní tým už při zátahu zadržel několik lidí. Akce vypukla v šest hodin ráno.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Praha - Policejní útvar Kobra od rána zasahuje na celém území republiky kvůli daňovým únikům při obchodech s tabákovými výrobky a alkoholem. Policisté zadrželi od rána třináct lidí, kterým hrozí obvinění mimo jiné z krácení daní.

Informaci přinesl web Hospodářských novin. Akce s krycím názvem River vypukla v úterý v šest hodin ráno.

Podle mluvčí Generálního finančního ředitelství Jitky Ježkové se škoda pohybuje ve stovkách milionů. Útvar se zaměřil mimo jiné na svitavský sklad společnosti Quanto CZ, jehož majitelem je svitavský zastupitel Stanislav Vodička, který kandiduje za hnutí ANO v komunálních volbách.

"Od dnešního rána zasahuje protikorupční policie, finanční správa a celní správa na celém území republiky. Provádíme úkony trestního řízení v souvislosti s obchodem s tabákovými výrobky," potvrdil mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej.

Ve skladu firmy Qanto měla podle informací České televize policie zajistit řadu dokumentů včetně služebního automobilu. Majitel firmy v říjnu 2012 neúspěšně kandidoval za Stranu soukromníků do Senátu.

Skupina pro boj proti velkým daňovým únikům, takzvaná Kobra, funguje od poloviny června. Tvoří ji policisté, celníci a specialisté finanční správy, kteří dříve pracovali samostatně a nyní si mohou vyměňovat informace.

V létě oznámili první úspěchy týmu, a to odkrytí daňových úniků při fiktivních obchodech s nanodisky za 269 milionů, v oblasti reklamy za 289 milionů a s pohonnými hmotami za 650 milionů korun.

V září Kobra uvedla, že ve Zlínském kraji odkryla daňový únik při obchodování s toaletním papírem, papírovými ubrousky a utěrkami se škodou nejméně 25 milionů korun.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Sýrie ohlásila sestřelení izraelských raket nad svým územím

Syrská protivzdušná obrana sestřelila izraelské rakety nad syrským Homsem. Informovala o tom syrská televize i agentura SANA. Podle televize izraelská letadla vypálila rakety, když byla nad libanonským územím. Izrael tradičně tyto informace nekomentuje. Podle syrských médií si operace nevyžádala mrtvé ani raněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy