Průzkum: Nejlepším pražským primátorem by byl Hudeček

Domácí Domácí
6. 10. 2014 13:43
Současného primátora Tomáše Hudečka preferuje ve funkci 17,2 procenta z tisícovky lidí, kterých se zeptala agentura Analytické centrum.
Současný primátor Tomáš Hudeček by v úřadu rád zůstal i po volbách. Podle průzkumu má velkou šanci uspět.
Současný primátor Tomáš Hudeček by v úřadu rád zůstal i po volbách. Podle průzkumu má velkou šanci uspět. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Nejlepším kandidátem na pražského primátora je Tomáš Hudeček (TOP 09). Vyplývá to z průzkumu agentury Analytické centrum.

Výsledky průzkumu.
Výsledky průzkumu. | Foto: Analytické centrum s.r.o.

Z celkem 1025 respondentů Hudečka zvolilo 17,2 procenta. Následující trojice měla v průzkumu vyrovnanou podporu. Jan Kasl (Demokraté Jana Kasla) získal 12,6 procenta hlasů, Bohuslav Svoboda (ODS) 11,6 procenta a Adriana Krnáčová (ANO) 10,4 procenta.

Obliba dalších pěti kandidátů už se pohybuje jen okolo pěti procent. Zbývajících deset uchazečů o primátorské křeslo neoslovilo ani čtyři procenta dotázaných.

Současný primátor Hudeček má velkou podporu mezi mladými. Preferuje ho čtvrtina lidí do 29 let a zároveň více než čtvrtina vysokoškoláků.

Volební speciál 2014

Volby

Vše podstatné k říjnovým komunálním a senátním volbám najdete přehledně na speciální stránce zde >>

Podpora kandidátů ČSSD a KSČM Miloslava Ludvíka a Marty Semelové je vyšší u starších dotazovaných. U Semelové výrazně klesá s dosaženým vzděláním.

"Kandidátky - ženy, Adriana Krnáčová (ANO 2011), Marta Semelová (KSČM) a Světlana Kubíková (Restart 2014), častěji 'bodují' mezi muži," uvedli autoři průzkumu.

Z procentuálních zisků kandidátů v průzkumu nelze vyvozovat závěry o tom, kolik hlasů jednotliví lídři kandidátek získají o víkendu ve volbách, protože průzkum nezohledňoval, zda se dotazovaný k volebním urnám chystá, nebo ne.

Průzkum probíhal ve dnech 29. 9. až 3. 10. 2014 mezi Pražany s volebním právem.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Zadina z Detroitu bude hrát do poloviny listopadu v Třinci

Hokejový útočník Filip Zadina z Detroitu zahájí sezonu v Třinci. Oceláři se dohodli s vedením Red Wings na zapůjčení šestky draftu z roku 2018 před novým ročníkem NHL. Dvacetiletý odchovanec Pardubic bude v Třinci působit do poloviny listopadu, pak by se měly v zámoří rozběhnout přípravné kempy. V Třinci se Zadina setká s otcem Markem, který je asistentem trenéra Václava Varadi.

K Zadinově angažmá v Třinci výrazně pomohlo, že se sám hráč bude finančně spolupodílet na uhrazení vysoké pojistky. "I když děláme vše proto, aby se sezona rozjela v řádném termínu, nacházíme se v nejisté době. Bylo by velmi riskantní platit velké množství peněz za pojistku pro hráče NHL, když se může stát, že odehraje třeba jen tři utkání," řekl klubovému webu sportovní manažer Jan Peterek.

"Filip se nabídl, že se na té finanční zátěži bude sám podílet. Je to ohromné gesto, kterého si vážíme a ukazuje to, jak moc stojí o to si v Třinci zahrát," doplnil Peterek na adresu talentovaného střelce, který v NHL odehrál 37 zápasů a nasbíral 18 bodů za devět branek i přihrávek.

S Třincem už Zadina trénoval a nyní je jasné, že dres Ocelářů oblékne stejně jako v minulosti jeho otec, který má v jejich barvách na kontě 338 zápasů. "Pro mě to bylo jednoduché rozhodování. Třinec patří v Česku ke špičce. Myslím, že právě tady jsou ty nejlepší podmínky pro hokej v Česku," prohlásil Zadina.

Další zprávy