Průzkum: Nejlepším pražským primátorem by byl Hudeček

Domácí Domácí
6. 10. 2014 13:43
Současného primátora Tomáše Hudečka preferuje ve funkci 17,2 procenta z tisícovky lidí, kterých se zeptala agentura Analytické centrum.
Současný primátor Tomáš Hudeček by v úřadu rád zůstal i po volbách. Podle průzkumu má velkou šanci uspět.
Současný primátor Tomáš Hudeček by v úřadu rád zůstal i po volbách. Podle průzkumu má velkou šanci uspět. | Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Nejlepším kandidátem na pražského primátora je Tomáš Hudeček (TOP 09). Vyplývá to z průzkumu agentury Analytické centrum.

Výsledky průzkumu.
Výsledky průzkumu. | Foto: Analytické centrum s.r.o.

Z celkem 1025 respondentů Hudečka zvolilo 17,2 procenta. Následující trojice měla v průzkumu vyrovnanou podporu. Jan Kasl (Demokraté Jana Kasla) získal 12,6 procenta hlasů, Bohuslav Svoboda (ODS) 11,6 procenta a Adriana Krnáčová (ANO) 10,4 procenta.

Obliba dalších pěti kandidátů už se pohybuje jen okolo pěti procent. Zbývajících deset uchazečů o primátorské křeslo neoslovilo ani čtyři procenta dotázaných.

Současný primátor Hudeček má velkou podporu mezi mladými. Preferuje ho čtvrtina lidí do 29 let a zároveň více než čtvrtina vysokoškoláků.

Volební speciál 2014

Volby

Vše podstatné k říjnovým komunálním a senátním volbám najdete přehledně na speciální stránce zde >>

Podpora kandidátů ČSSD a KSČM Miloslava Ludvíka a Marty Semelové je vyšší u starších dotazovaných. U Semelové výrazně klesá s dosaženým vzděláním.

"Kandidátky - ženy, Adriana Krnáčová (ANO 2011), Marta Semelová (KSČM) a Světlana Kubíková (Restart 2014), častěji 'bodují' mezi muži," uvedli autoři průzkumu.

Z procentuálních zisků kandidátů v průzkumu nelze vyvozovat závěry o tom, kolik hlasů jednotliví lídři kandidátek získají o víkendu ve volbách, protože průzkum nezohledňoval, zda se dotazovaný k volebním urnám chystá, nebo ne.

Průzkum probíhal ve dnech 29. 9. až 3. 10. 2014 mezi Pražany s volebním právem.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy