Altner k soudu třikrát nepřišel. Teď jeho zdravotní stav prověřuje znalec

Radek Nohl Radek Nohl
14. 6. 2016 11:48
Znalec začal prověřovat zdravotní stav bývalého advokáta Zdeňka Altnera. Měl by nyní zjistit, jestli se Altner, kterému má ČSSD podle nepravomocného rozsudku zaplatit přes 300 milionů korun, může účastnit jednání u Obvodního soudu pro Prahu 10. Ten by měl projednat případ, za který je obžalován. Kauza ale ještě nezačala, protože se Altner již třikrát omluvil.
Zdravotní stav Zdeňka Altnera prověří znalec.
Zdravotní stav Zdeňka Altnera prověří znalec. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Zdravotní stav bývalého advokáta Zdeňka Altnera, kterému má podle pravomocného rozsudku zaplatit ČSSD přes 300 milionů korun, prověří znalec. Důvodem je fakt, že se Altner opakovaně omluvil z jednání u Obvodního soudu pro Prahu 10. Altner čelí obžalobě za to, že se dopustil zpronevěry.

Hlavní líčení v této kauze soud nařídil už třikrát. Pokaždé ho musel zrušit. Nejdříve musel termín změnit poté, co Altner změnil svého obhájce. Následně soudu napsal, že nepřijde, protože má již jiné naplánované jednání. A naposledy se omluvil s odkazem na zdravotní důvody. Altnerův syn Patrik již uvedl, že stav jeho otce je vážný.

Obvodní soud to začal zjišťovat. "Soud přibral znalce k prověření, zda zdravotní stav obžalovaného vylučuje účast u hlavního líčení," řekla Aktuálně.cz mluvčí soudu Libuše Jungová. "Z tohoto důvodu není stanoven termín hlavního líčení," doplnila. Altnerův advokát Radek Závodný se k tomu nechtěl vyjadřovat. "Nemám svolení klienta, abych nějaké informace poskytoval," prohlásil Závodný.

Obžaloba: Peníze si Altner nechal pro sebe

Zdeněk Altner čelí žalobě kvůli svému působení v roli konkurzního správce v případě živnostníka Antonína Škrdlanta. Vyšetřovatelé tvrdí, že vybral v hotovosti 958 tisíc korun, které si nechal pro sebe. Altner vinu odmítá. Podle rozhodnutí Krajského soudu v Praze z roku 2010 měl jako správce konkurzní podstaty vyplatit věřitelům 2,44 milionu korun. To ale neudělal.

Vyšetřovatelé uvedli, že Altner podal proti verdiktu odvolání, obrátil se i na Nejvyšší soud, ale neuspěl. Případ došel až do fáze, kdy krajský soud na podzim roku 2013 zprostil Altnera funkce konkurzního správce.

"Tím, že si uvedené finanční prostředky přisvojil, způsobil obviněný poškozeným věřitelským subjektům škodu ve výši nejméně 828 tisíc korun," podotkla státní zástupkyně Lenka Filipová, která na Altnera žalobu podala. Podle Filipové část věřitelů uvedla, že žádné peníze nedostala. U dalších firem, které byly zlikvidovány, se to zatím nepodařilo zjistit.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Súdán je připraven uznat Izrael, pokud to schválí parlament

Súdánský premiér Abdalláh Hamduk je připraven normalizovat vztahy s Izraelem, pokud krok schválí dosud neustanovený parlament. Uvedla to dnes agentura Reuters s odvoláním na súdánské vládní zdroje.

Zjištění je podle Reuters dosud nejzřetelnějším náznakem, že Hamduk je pod tlakem Spojených států ochoten uvažovat o navázání diplomatických styků s Izraelem. Uznání židovského státu přesto v nejbližší době není na pořadu dne, neboť súdánský přechodný parlament se dosud nesešel a není jasné, kdy tak učiní.

Současná úřednická vláda byla ustanovena po dlouhých jednáních mezi zástupci civilistů a vojenskými představiteli, jež následovala po skončení vlády dlouholetého prezidenta Umara Bašíra. Toho loni v dubnu svrhla armáda. Dalšími přechodnými institucemi jsou takzvaná suverénní rada a dosud neexistující parlament. Tyto instituce mají zemi spravovat tři roky, do konání voleb.

Zdroj: ČTK
Další zprávy