Altner k soudu třikrát nepřišel. Teď jeho zdravotní stav prověřuje znalec

Radek Nohl Radek Nohl
14. 6. 2016 11:48
Znalec začal prověřovat zdravotní stav bývalého advokáta Zdeňka Altnera. Měl by nyní zjistit, jestli se Altner, kterému má ČSSD podle nepravomocného rozsudku zaplatit přes 300 milionů korun, může účastnit jednání u Obvodního soudu pro Prahu 10. Ten by měl projednat případ, za který je obžalován. Kauza ale ještě nezačala, protože se Altner již třikrát omluvil.
Zdravotní stav Zdeňka Altnera prověří znalec.
Zdravotní stav Zdeňka Altnera prověří znalec. | Foto: Ondřej Besperát

Praha - Zdravotní stav bývalého advokáta Zdeňka Altnera, kterému má podle pravomocného rozsudku zaplatit ČSSD přes 300 milionů korun, prověří znalec. Důvodem je fakt, že se Altner opakovaně omluvil z jednání u Obvodního soudu pro Prahu 10. Altner čelí obžalobě za to, že se dopustil zpronevěry.

Hlavní líčení v této kauze soud nařídil už třikrát. Pokaždé ho musel zrušit. Nejdříve musel termín změnit poté, co Altner změnil svého obhájce. Následně soudu napsal, že nepřijde, protože má již jiné naplánované jednání. A naposledy se omluvil s odkazem na zdravotní důvody. Altnerův syn Patrik již uvedl, že stav jeho otce je vážný.

Obvodní soud to začal zjišťovat. "Soud přibral znalce k prověření, zda zdravotní stav obžalovaného vylučuje účast u hlavního líčení," řekla Aktuálně.cz mluvčí soudu Libuše Jungová. "Z tohoto důvodu není stanoven termín hlavního líčení," doplnila. Altnerův advokát Radek Závodný se k tomu nechtěl vyjadřovat. "Nemám svolení klienta, abych nějaké informace poskytoval," prohlásil Závodný.

Obžaloba: Peníze si Altner nechal pro sebe

Zdeněk Altner čelí žalobě kvůli svému působení v roli konkurzního správce v případě živnostníka Antonína Škrdlanta. Vyšetřovatelé tvrdí, že vybral v hotovosti 958 tisíc korun, které si nechal pro sebe. Altner vinu odmítá. Podle rozhodnutí Krajského soudu v Praze z roku 2010 měl jako správce konkurzní podstaty vyplatit věřitelům 2,44 milionu korun. To ale neudělal.

Vyšetřovatelé uvedli, že Altner podal proti verdiktu odvolání, obrátil se i na Nejvyšší soud, ale neuspěl. Případ došel až do fáze, kdy krajský soud na podzim roku 2013 zprostil Altnera funkce konkurzního správce.

"Tím, že si uvedené finanční prostředky přisvojil, způsobil obviněný poškozeným věřitelským subjektům škodu ve výši nejméně 828 tisíc korun," podotkla státní zástupkyně Lenka Filipová, která na Altnera žalobu podala. Podle Filipové část věřitelů uvedla, že žádné peníze nedostala. U dalších firem, které byly zlikvidovány, se to zatím nepodařilo zjistit.

 

Právě se děje

před 17 minutami

84 migrantů v Lamanšském průlivu

Hlídky vojenského námořnictva a francouzského četnictva zachránily v sobotu u pobřeží severní Francie 84 migrantů, kteří se na palubě čtyř plavidel pokoušeli překonat Lamanšský průliv a doplout do Británie. Ve dvou případech byly mezi trosečníky i ženy a děti.

Aktualizováno před 1 hodinou

AfD připravuje v Drážďanech volební program, v ulicích jsou demonstranti

Německo, ale normální. S takovým sloganem vstupuje Alternativa pro Německo do kampaně před zářijovými parlamentními volbami. 600 delegátů na víkendovém sjezdu v Drážďanech připravuje volební program. Původně měli vybrat i volební lídry, nakonec o nich ale budou hlasovat místo delegátů členové. 

Od rána se v saské metropoli konají proti AfD demonstrace, žádné střety s policií a ani násilnosti zatím hlášeny nejsou. 

Strana se kromě vnitřních třenic potýká s úbytkem příznivců na západě Německa. V březnových zemských volbách v Porýní-Falci a Bádensku-Württembersku strana přišla o třetinu voličů. Na východě Německa, konkrétně v Sasku, Sasku-Anhaltsku a Durynsku, zůstává AfD stále silná, dokonce se jí daří nové příznivce získávat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy