ČSSD odvrátila exekuci. Nejvyšší soud řekl, že zatím nemusí platit stamiliony za spor o Lidový dům

Radek Nohl Marek Pokorný Radek Nohl, Marek Pokorný
Aktualizováno 7. 6. 2016 13:20
Nejvyšší soud rozhodl, že ČSSD nemusí do doby, než se rozhodne o dovolání, platit bývalému advokátovi Zdeňku Altnerovi 337 milionů korun za to, že jí pomohl vymoci její sídlo. Vyhověl tak žádosti strany o odklad vykonatelnosti rozsudku z března letošního roku.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Radek Bartoníček

Praha - Nejvyšší soud rozhodl, že ČSSD nemusí do doby, než se rozhodne o dovolání, platit bývalému advokátovi Zdeňku Altnerovi. Strana mu za spor o Lidový dům dluží celkem 337 milionů korun. Pro vládní stranu to znamená, že alespoň prozatím zažehnala hrozící exekuci.

"Nejvyšší soud rozhodl o odkladu vykonatelnosti," potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Alena Novotná. Tento soud totiž rozhodnutí v případu jako místně příslušný rozesílá. Blíže však odůvodnění nechtěla komentovat. "Zatím nemáme potvrzeno, že je dostali všichni účastníci řízení," vysvětlila.

O odklad vykonatelnosti požádala ČSSD, která současně podala dovolání proti březnovému verdiktu Městského soudu v Praze, podle něhož má zaplatit svému bývalému advokátovi 337 milionů korun, které mu včetně penále dluží za to, že jí pomohl vysoudit zpět její sídlo. Když strana nezaplatila ani po pravomocném rozsudku, Alner podal návrh na její exekuci.

Mluvčí právníků ČSSD Jiří Chvojka Aktuálně.cz potvrdil, že sociální demokracie rozhodnutí Nejvyššího soudu dostala. "Nejvyšší soud ve svém usnesení konstatuje, že rozhodl o odkladu vykonatelnosti rozhodnutí Městského soudu v Praze do doby, než o dovolání ČSSD rozhodne," uvedl Chvojka. 

"My to nebudeme vůbec komentovat," zareagoval na rozhodnutí Nejvyššího soudu Altnerův advokát Václav Veselý.

O samotném dovolání zatím Nejvyšší soud nerozhodoval. Celý spis je navíc zpět na Obvodním soudu pro Prahu 1. Oběma stranám totiž ještě běží lhůta, ve které mohou své podání doplňovat.

Když přestaneme respektovat vykonatelnost rozsudku, kde je potom ta hranice? Začneme soudním systémem pohrdat a skončí to anarchií, říká Aleš Rozehnal | Video: Daniela Drtinová
 

Právě se děje

před 15 minutami

Na základě jednání s ministrem vnitra Hamáčkem a policií zavedeme na části dálnice D1 zákaz předjíždění kamionů, řekl Babiš podle České televize.

Zdroj: ČTK
Další zprávy