Noční mrazy zaútočily. Češi nasazují oheň, Švýcaři stromy kropí ledovou vodou

Noční mrazy zaútočily. Češi nasazují oheň, Švýcaři stromy kropí ledovou vodou
Mrazy loni i letos nezasáhly jen Česko, kvůli teplotám pod nulou se o svou úrodu obávají třeba vinaři ve francouzském departamentu Côte-d'Or.
Na ohně, které pěstitelé zapalují během mrazivé noci, je třeba dohlížet.
Noční mrazy, které v těchto dnes zasáhly Česko, ohrožují letošní úrodu ovoce. Ovocnáři v sadech se tomu snaží předejít parafínovým svícemi (na snímku) či teplovzdušnými agregáty. Fotografie z meruňkového sadu na Znojemsku.
Foto: ČTK
Ekonomika Ekonomika
Aktualizováno 7. 4. 2021 13:15
Stejně jako loni na přelomu března a dubna i letos ovocnáři a vinaři bojují s nočními mrazy, které ohrožují jejich úrodu. Využívají teplovzdušné agregáty i parafínové svíce ve snaze zachránit meruňky, třešně nebo třeba vinnou révu. Teploty pod nulou zasáhly i další země.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Služba HBO Max zřejmě do Česka dorazí až příští rok

HBO možná zprovozní svou videotéku HBO Max v některých částech Evropy včetně Česka až příští rok. Firma se nyní soustřeďuje na Latinskou Ameriku, kde službu zpřístupnila 30. června. "Proto možná odložíme vstup na některé evropské trhy do začátku roku 2022," oznámil Pascal Desroches, finanční ředitel nadnárodní skupiny WarnerMedia, do které HBO náleží.

Podle webu Filmtoro.cz už česká pobočka potvrdila, že spuštění HBO Max pro zdejší zákazníky se odkládá na rok 2022. Dle dřívějšího plánu měla videotéka do Evropy dorazit ve druhé polovině letošního roku.

před 5 hodinami

Počet potvrzených obětí záplav v Německu dosáhl 180

Počet potvrzených obětí prudkých bouřek a záplav v Německu dosáhl 180, z toho 132 v západní spolkové zemi Porýní-Falc. Vyplývá to podle agentury AFP z bilance obětí po páteční aktualizaci německými úřady. Zhruba 150 lidí je nezvěstných nebo není možné je kontaktovat.

Předchozí bilance obětí záplav ze 14. a 15. července podle AFP činila 177. V nejhůře zasaženém regionu Porýní-Falc je nyní podle policie 132 potvrzených obětí na životě a 766 raněných. Dalších 149 je stále nezvěstných.

"Avšak neočekáváme, že konečný počet zemřelých se zvýší o tolik," řekl na tiskové konferenci zemský premiér Roger Lewentz s tím, že někteří lidé ze seznamu jsou na dovolené.

Zdroj: ČTK
Další zprávy