Noční mrazy zaútočily. Češi nasazují oheň, Švýcaři stromy kropí ledovou vodou

Noční mrazy zaútočily. Češi nasazují oheň, Švýcaři stromy kropí ledovou vodou
Mrazy loni i letos nezasáhly jen Česko, kvůli teplotám pod nulou se o svou úrodu obávají třeba vinaři ve francouzském departamentu Côte-d'Or.
Na ohně, které pěstitelé zapalují během mrazivé noci, je třeba dohlížet.
Noční mrazy, které v těchto dnes zasáhly Česko, ohrožují letošní úrodu ovoce. Ovocnáři v sadech se tomu snaží předejít parafínovým svícemi (na snímku) či teplovzdušnými agregáty. Fotografie z meruňkového sadu na Znojemsku.
Foto: ČTK
Ekonomika Ekonomika
Aktualizováno 7. 4. 2021 13:15
Stejně jako loni na přelomu března a dubna i letos ovocnáři a vinaři bojují s nočními mrazy, které ohrožují jejich úrodu. Využívají teplovzdušné agregáty i parafínové svíce ve snaze zachránit meruňky, třešně nebo třeba vinnou révu. Teploty pod nulou zasáhly i další země.
 

Právě se děje

před 7 minutami

Prezidenti Macron a Zelenskyj a kancléřka Merkelová po společném jednání vyzvali Rusko, aby stáhlo vojska od ukrajinských hranic a z Krymu

Prezidenti Francie a Ukrajiny Emmanuel Macron a Volodymyr Zelenskyj s německou kancléřkou Angelou Merkelovou po společném jednání vyzvali Rusko, aby stáhlo vojska z ukrajinských hranic a z Krymu. Ruský prezident Vladimir Putin dnes naopak vyzval Macrona a Merkelovou, aby donutili Ukrajinu k zastavení provokací na hranicich s Ruskem. Napjatá situace trvá už déle než týden, Rusko poslalo k hranicím desetitisíce vojáků, kteří se tam účastní vojenského cvičení.

Další zprávy