Inspektoři při zátahu poprvé vstoupili i do uzavřených prostor. Zabavili padělky za 10 milionů

ČTK ČTK
15. 8. 2018 12:06
Inspektoři na Znojemsku využili nové pravomoci a otevřeli celkem pět aut a dva nebytové prostory. Výsledkem celé akce v asijské tržnici v Hatích je 2648 kusů padělků v hodnotě téměř 10,5 milionu korun.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Česká obchodní inspekce

Hatě - Česká obchodní inspekce zajistila při víkendové kontrole v asijské tržnici v Hatích na Znojemsku 2648 kusů padělků v hodnotě téměř 10,5 milionu korun. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí inspekce Jiří Fröhlich. Ředitel brněnské pobočky ČOI Karel Havlíček řekl, že mezi padělky bylo oblečení, kabelky, pásky nebo sluneční brýle.

Inspektoři při mimořádné kontrole poprvé podle Fröhlicha využili nové pravomoci a otevřeli prostory, v nichž našli zboží porušující práva duševního vlastnictví. "Prostřednictvím odborně způsobilé osoby otevřeli pět aut a dva nebytové prostory. Dále inspektoři zkontrolovali 13 stánků," uvedl Fröhlich.

Podle něj inspektoři ve třech případech zajistili zboží, které bylo pohozené a schované mimo prodejní stánky a prodejci se ho snažili rychle ukrýt. "Česká obchodní inspekce zjistila porušení zákona o ochraně spotřebitele ve všech 20 případech. Po vypracování všech odborných posudků potvrzujících zajištění padělků světových značek bude s kontrolovanými osobami zahájeno řízení o přestupku," uvedl Fröhlich.

Inspekce následně rozhodne o výši pokuty a propadnutí zboží. "Výrobky pak budou zlikvidovány, nebo předány k humanitárním účelům," dodal mluvčí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Třináct obětí při sebevražedném útoku v Kábulu

Nejméně 13 obětí včetně dětí a 30 zraněných si vyžádal sebevražedný atentát u školy v Kábulu. Zranění některých jsou vážná, takže počet obětí může vzrůst. Islamistické hnutí Tálibán odpovědnost za útok odmítlo. "Sebevražedný útočník se snažil dostat do školy, ale její ochranka si ho všimla. Poté se útočník odpálil v blízkosti školy," citovala agentura AFP afghánské ministerstvo vnitra. Dnešní útok se odehrál jen dva dny poté, co při náletu afghánské armády, který zasáhl náboženskou školu v severovýchodní provincii Tachár, zahynulo nejméně 12 lidí, včetně dětí. Nálet byl namířen proti hnutí Tálibán, které krátce předtím ve stejné provincii zabilo téměř čtyři desítky příslušníků afghánských jednotek.

Další zprávy