Inspektoři při zátahu poprvé vstoupili i do uzavřených prostor. Zabavili padělky za 10 milionů

ČTK ČTK
15. 8. 2018 12:06
Inspektoři na Znojemsku využili nové pravomoci a otevřeli celkem pět aut a dva nebytové prostory. Výsledkem celé akce v asijské tržnici v Hatích je 2648 kusů padělků v hodnotě téměř 10,5 milionu korun.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Česká obchodní inspekce

Hatě - Česká obchodní inspekce zajistila při víkendové kontrole v asijské tržnici v Hatích na Znojemsku 2648 kusů padělků v hodnotě téměř 10,5 milionu korun. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí inspekce Jiří Fröhlich. Ředitel brněnské pobočky ČOI Karel Havlíček řekl, že mezi padělky bylo oblečení, kabelky, pásky nebo sluneční brýle.

Inspektoři při mimořádné kontrole poprvé podle Fröhlicha využili nové pravomoci a otevřeli prostory, v nichž našli zboží porušující práva duševního vlastnictví. "Prostřednictvím odborně způsobilé osoby otevřeli pět aut a dva nebytové prostory. Dále inspektoři zkontrolovali 13 stánků," uvedl Fröhlich.

Podle něj inspektoři ve třech případech zajistili zboží, které bylo pohozené a schované mimo prodejní stánky a prodejci se ho snažili rychle ukrýt. "Česká obchodní inspekce zjistila porušení zákona o ochraně spotřebitele ve všech 20 případech. Po vypracování všech odborných posudků potvrzujících zajištění padělků světových značek bude s kontrolovanými osobami zahájeno řízení o přestupku," uvedl Fröhlich.

Inspekce následně rozhodne o výši pokuty a propadnutí zboží. "Výrobky pak budou zlikvidovány, nebo předány k humanitárním účelům," dodal mluvčí.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Slovenský soud rozdal za tragickou explozi z roku 2007 podmínky

Soud uznal dva bývalé manažery Vojenského opravárenského podniku (VOP) ve slovenských Novákách vinnými z obecného ohrožení v souvislosti s mohutnou explozí, ke které v areálu došlo v roce 2007. Dvojici uložil podmíněné tresty. Tragédie si tehdy vyžádala životy osmi lidí a více než tři desítky zraněných. Další dva obžalované soud podle slovenských médií zprostil obžaloby. Proti verdiktu okresního soudu v Prievidzi se lze odvolat.

Exploze ve VOP Nováky, kde se likvidovala munice, byla 2. března 2007 do té doby největší průmyslovou tragedií v novodobých dějinách Slovenska. Výbuch poničil budovy závodu a vzniklá tlaková vlna poškodila okna v okruhu několika kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 11 minutami

Severní Korea přivítala, že skončil Trumpův poradce Bolton

Hlavní severokorejský jaderný vyjednávač Kim Mjong-kil přivítal rezignaci bezpečnostního poradce Bílého domu Johna Boltona, který v minulosti kritizoval severokorejské vedení za porušování lidských práv a vyzýval ke změně režimu v KLDR. Bolton odešel z funkce na žádost amerického prezidenta Donalda Trumpa. Severokorejský vyjednávač ocenil také středeční Trumpovo vyjádření, že by při rozhovorech s KLDR mohl uplatnit "novou metodu".

Zdroj: ČTK
Další zprávy