Inspektoři při zátahu poprvé vstoupili i do uzavřených prostor. Zabavili padělky za 10 milionů

ČTK ČTK
15. 8. 2018 12:06
Inspektoři na Znojemsku využili nové pravomoci a otevřeli celkem pět aut a dva nebytové prostory. Výsledkem celé akce v asijské tržnici v Hatích je 2648 kusů padělků v hodnotě téměř 10,5 milionu korun.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Česká obchodní inspekce

Hatě - Česká obchodní inspekce zajistila při víkendové kontrole v asijské tržnici v Hatích na Znojemsku 2648 kusů padělků v hodnotě téměř 10,5 milionu korun. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí inspekce Jiří Fröhlich. Ředitel brněnské pobočky ČOI Karel Havlíček řekl, že mezi padělky bylo oblečení, kabelky, pásky nebo sluneční brýle.

Inspektoři při mimořádné kontrole poprvé podle Fröhlicha využili nové pravomoci a otevřeli prostory, v nichž našli zboží porušující práva duševního vlastnictví. "Prostřednictvím odborně způsobilé osoby otevřeli pět aut a dva nebytové prostory. Dále inspektoři zkontrolovali 13 stánků," uvedl Fröhlich.

Podle něj inspektoři ve třech případech zajistili zboží, které bylo pohozené a schované mimo prodejní stánky a prodejci se ho snažili rychle ukrýt. "Česká obchodní inspekce zjistila porušení zákona o ochraně spotřebitele ve všech 20 případech. Po vypracování všech odborných posudků potvrzujících zajištění padělků světových značek bude s kontrolovanými osobami zahájeno řízení o přestupku," uvedl Fröhlich.

Inspekce následně rozhodne o výši pokuty a propadnutí zboží. "Výrobky pak budou zlikvidovány, nebo předány k humanitárním účelům," dodal mluvčí.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

V Barmě pokračují protesty proti převratu, mají už sedm obětí

Nejméně sedm lidí v neděli podle agentur zemřelo a řada dalších utrpěla zranění v Barmě, kde dál pokračují protesty proti nedávnému vojenskému převratu a s nimi i tvrdé represe vůči demonstrantům. Bezpečnostní složky je zatýkají po stovkách a manifestace rozhání vodními děly, slzným plynem, omračujícími granáty a zřejmě také střelbou.

Zásahy bezpečnostních složek proti shromážděním se podle agentury AP zdají být čím dál agresivnější, ovšem protestní hnutí dosud neztrácelo na síle.

V největším barmském městě Rangúnu v neděli násilnosti vypukly dopoledne při pochodu studentů medicíny. Záběry zveřejněné na sociálních sítích ukazovaly demonstranty prchající před policisty i to, jak lidé pomáhají zraněným. Co jim krvavá zranění způsobilo, nebylo jasné, některá média ale hlásila střelbu ostrými náboji. Desítky studentů a dalších lidí skončily ve vazbě, píše AP.

Jedna žena zemřela na infarkt poté, co policie zasáhla omračujícími granáty proti demonstraci učitelů v Rangúnu. O úmrtí informovala dcera oběti a kolegové učitelé, píše Reuters. Střílelo se také ve městě Dawei, jeden člověk tam zemřel. Podle listu Myanmar Now zemřeli dva lidé také ve druhém největším městě Mandalaj.

Zdroj: ČTK
Další zprávy