Živě: Jsem v Dubrovníku, nedobrovolně. Díky, SkyEurope!

Veronika Lehovcová Suchá Veronika Lehovcová Suchá
1. 9. 2009 15:40
Redaktorka Aktuálně.cz online popisuje problémy se SkyEurope
Foto: Aktuálně.cz

Dubrovnik - Dovolená za všechny peníze. Otřepané rčení, které popisuje hodně pokažené volné dny, jež prožívají dnes kvůli krachu slovenských nízkonákladových aerolinií SkyEurope stovky lidí po celé Evropě.

Nedostatek informací. Nejistota a vědomí, že dovolená se rozhodně prodraží. Takové jsou zkušenosti lidí uvízlých ve svých původně vysněných destinacích.

Také redaktorka deníku Aktuálně.cz Veronika Suchá využila služeb SkyEurope a nyní v chorvatském Dubrovníku řeší, jak se vrátí do Česka. Přinášíme vám s ní exkluzivní on-line zpravodajství o útrapách klientů SkyEurope.

15:00 - Letenky "zachránců" se nás skutečně netýkají. Nachytáme poslední bronz na pláži a zítra vyrazíme řešit autobusovou přepravu. Na dnešek ještě ubytování naštěstí máme.

13:10 - Zákaznické linky aerolinek, které nabízejí pomoc klientům SkyEurope (ČSA, WizzAir a SmartWings), jsou přetížené. Takže ani nevíme jestli by jejich nabídka platila pro naše letenky z Dubrovníku. Lety nabízejí ze Záhřebu a Splitu.

12:20 - Zákaznická linka SkyEurope, kde bychom se mohli dozvědět nějaké informace je sice volná, vyzvání, ale nikdo se nehlásí. Ostatně dovolat se tam nelze už od včerejška.

11:45 - Chorvatsko přece jen není tak daleko. Sondujeme, jestli by si někdo ze známých nechtěl zahrát na zachránce a vyrazit pro nás autem.

11:00 - Zítra zajedeme do Dubrovníku a zkusíme sehnat autobus. Zřejmě bychom museli jet ze Záhřebu, kde je frekvence spojů vyšší. Informace od SkyEurope jsou nadále nulové.

10:00 - Jdu na pláž. Řešení odkládám na později. Letenky ze Záhřebu jsou drahé, pokud se mi nepodaří sehnat zvýhodněnou cenu, kterou nabízejí dopravci klientům SkyEurope.

9:30 - Domů se dostaneme nejspíš o 24 hodin později. Naštěstí máme ještě dovolenou.

9:00 - Informace od SkyEurope nemáme žádné, ač na nás mají kontakt. O bankrotu nám napsali kamarádi z Česka. Přitom cesta sem byla úplně v pořádku, dokonce bez zpoždění. Zpáteční cesta nás přijde minimálně na osm tisíc korun.

8:40 - Zda stihnu nastoupit v pondělí po dovolené do práce, v této chvíli netuším. Měli jsme letět ve středu ráno z Dubrovníku. Nyní se pokoušíme sehnat náhradní spojení autobusem, protože klasické letenky stojí víc než celá dovolená.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 7 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy