Smrt ženy vyvolala nepokoje v uprchlickém táboře u Benátek

ČTK ČTK
Aktualizováno 3. 1. 2017 12:01
Policie musela v noci na úterý zasáhnout v uprchlickém táboře nedaleko Benátek. Nepokoje vyvolala smrt ženy, které podle migrantů zaměstnanci nezajistili dostatečně rychle pomoc záchranářů. Zaměstnanci tábora se museli před davem zabarikádovat v kanceláři. Pomohli jim až policisté.
Foto: Reuters

Řím – V uprchlickém táboře nedaleko severoitalských Benátek v noci na úterý zasahovala policie kvůli nepokojům, které vyvolala smrt mladé ženy z Pobřeží slonoviny. Pětadvacet zaměstnanců azylového zařízení se muselo zabarikádovat v kancelářích a několik hodin čekat na pomoc, uvedl list La Repubblica.

Nepokoje vypukly v pondělí večer v uprchlickém zařízení v obci Cona, asi 30 kilometrů jihozápadně od Benátek. Žadatelé o azyl na protest proti životním podmínkám v táboře zapalovali dřevěné desky a další vybavení.

Zaměstnanci tábora se před nimi schovali v kancelářích, ze kterých je policie vysvobodila až v úterý kolem druhé hodiny ranní. Zranění nikdo z nich neutrpěl.

Na počátku protestů stála smrt 25leté ženy z Pobřeží slonoviny, kterou našli v bezvědomí ve sprše. Při následném převozu do nemocnice žena zemřela. Migranti správcům azylového zařízení vyčítali, že jí dostatečně rychle nepřivolali pomoc. Záchranáři to ale popírají. Benátské státní zastupitelství už nařídilo pitvu mrtvé ženy, aby se zjistila příčina její smrti.

Italské ministerstvo vnitra v úterý oznámilo, že v reakci na nepokoje zpřísní kontroly a bezpečnostní opatření ve větších uprchlických táborech.

V záchytném středisku pro uprchlíky v prostorách bývalé vojenské základny žije většinou ve velkokapacitních stanech kolem 1400 běženců. Přilehlá obec Cona má kolem 3000 obyvatel.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy