Následující den policie našla na parkovišti jeho maserati. Zjistila však, že člověkem, který ho tam odstavil a řídil vůz naposledy, nebyl boxer. Za volantem seděl někdo jiný.
Rodina mohla ještě doufat, ale jen necelý měsíc. 21. července našel rozpadající se tělo mladého muže řidič kamionu v lese u dálnice A7, severně od Hamburku. Byly to ostatky Tunahana Kesera.
Der Mord am Boxer Tunahan Keser bleibt rätselhaft https://t.co/zlxlfyXgxi pic.twitter.com/9flh6Och1o
— Hamburger Abendblatt (@abendblatt) July 20, 2018
Pro německé vyšetřovatele se případ stal za rok a půl pomníkem, noční můrou. Přestože zjistila, kdo mladého boxera zastřelil.
Z pistole střílel nájemný vrah Frank Lindner, který za čin inkasoval 30 tisíc eur (téměř 800 tisíc korun). Na konci roku 2017 spáchal další vraždu a policie jej zadržela kvůli ní. Našla u něj přitom náboje, shodné s těmi, které měl Keser v těle. Ve vazbě ale krátce poté Lindner spáchal sebevraždu a vyšetřovatelé dosud neurčili, kdo byl objednavatelem.
Prověřovala mnoho stop, ale bezvýsledně. Nepomohl ani televizní dokument, odvysílaný stanicí ZDF.
Velký boxerský talent
Nyní, po téměř dvou letech, boxerův otec promluvil v rozhovoru pro časopis Der Spiegel. Vypsal za informace vedoucí k dopadení organizátora vraždy odměnu deset tisíc eur. Je přesvědčen, že čin souvisí s poměry v německém profesionálním boxu.
"Jiné vysvětlení prostě nemáme. Nikdo s námi neměl spory, které by mohly vést k tomu, co se stalo Tunahanovi," řekl Spiegelu šestačtyřicetiletý Cemil Keser.
Tunahana Kesera považovala boxerská komunita za velký talent. Do ringu vstoupil poprvé v patnácti letech a nejdříve soutěžil ve velterové váze do 67 kilogramů. Sám měřil 162 centimetrů.
Když začal s profesionálními zápasy, promotéři o něj měli zájem, protože na jeho zápasy chodilo mnoho diváků.
Ale kdo měl zájem na jeho smrti a proč? Šlo o sázky nebo dluhy? I policie se kloní k názoru, že jeho smrt souvisí s boxem. Několik hodin před Keserovým zmizením neznámý střelec, kterého detektivové také nenašli, postřelil do kolene jeho trenéra Korena Ghevora. Vypálil na něj, když kouč vystupoval na ulici v Hamburku z automobilu.
Boxerská scéna se v Německu často "těší" negativní publicitě kvůli násilí nikoli v ringu, ale kolem něj. Nejde o první případ vraždy nebo pokusu o ni kolem tohoto sportu. Před třemi lety rychlá operace zachránila život šampionovi v těžké váze Manuelu Scharrovi po střelbě v bistru v Essenu.
Špatnou reklamu boxu udělal také bývalý juniorský mistr Německa Pierre Vogel. Konvertoval k islámu, ukončil kariéru a stal se propagátorem radikálního salafismu v zemi. Tvrdí například, že německé zákony by měly umožnit polygamii.
Tunahan Keser podle vyšetřovatelů trénoval v posilovnách, kde se dostal do kontaktu s lidmi, v minulosti souzenými za násilné útoky a obchodování s drogami. Nikomu z nich však policie neprokázala podíl na jeho vraždě.