Obrazem: Vraky migrantských lodí: Evropa za 900 eur! Jen tam a bez záruky

Obrazem: Vraky migrantských lodí: Evropa za 900 eur! Jen tam a bez záruky
Splní-li svou životní misi a dorazí k evropským břehům (s pasažéry či bez nich), jsou většinou na odpis.
Toto je jen malé procento plavidel, která dorazila (nebo byla mořem vyplavena) k břehům Lampedusy. Lodní hřbitov v centru přístavního městečka čítá na 250 vraků.
Neskutečně přeplněná plavidla obvykle objeví pobřežní hlídka několik desítek mil od břehu a jsou-li schopna pohybu po moři, dopraví je na pevninu i s vyděšenými pasažéry.
Z některých lodí moře vydá už jen mlčenlivé trosky. Slyšel jsem příběhy uprchlíků, kteří míjeli několik zoufalých trosečníků držících se posledních prken na otevřeném moři. Místo pro ně už neměli...
Foto: Jan Langer
Jan Langer
13. 6. 2011 14:15
Staré rybářské lodě, na kterých se snaží migranti ze severní Afriky dosáhnout břehů italského ostrova Lampedusy, se už zpátky nevrací. Splní-li svou životní misi a dorazí k evropským břehům, jejich osudová plavba končí na lodním hřbitově nebo šrotovišti, v tom horším uprostřed Středozemního moře... Podívejte se, jak vypadají zbytky plavidel, které sen změnily ve skutečnost anebo skutečnost v noční můru.

Video ze záchranných akcí můžete zhlédnout zde

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy