Visegrád hrozí vetem Brexitu. Zablokuje každou dohodu, která omezí volný pohyb

Zahraničí Zahraničí
17. 9. 2016 17:05
Země visegrádské čtyřky, tedy Maďarsko, Polsko, Česká republika a Slovensko, pohrozily Londýnu a Bruselu. "Pokud nebudeme mít jistotu, že lidé (žijící a pracující ve Velké Británii) si nejsou rovni, budeme vetovat jakoukoliv dohodu mezi EU a Británií," prohlásil v rozhovoru pro agenturu Reuters slyšet slovenský premiér Robert Fico. Narážel na snahy Britů omezit právo občanů EU v zemi pracovat. Ostrované o odchodu z osmadvacítky rozhodli koncem června v referendu. Tamní vláda ale doposud neaktivovala článek 50 Lisabonské smlouvy, která odchod z Unie upravuje. Podle premiérky Theresy Mayové tak Londýn učiní zřejmě začátkem roku 2017.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Novým vůdcem demokratů ve Sněmovně reprezentantů bude od ledna Hakeem Jeffries

Demokraté v americké Sněmovně reprezentantů si svým novým vůdcem zvolili Hakeema Jeffriese. Newyorský rodák Jeffries se tak od ledna příštího roku stane prvním černošským lídrem sněmovních demokratů, napsala agentura Reuters. Nahradí dvaaosmdesátiletou Nancy Pelosiovou, která již dříve oznámila, že o znovuzvolení nebude usilovat a že chce místo ve vedení uvolnit mladší generaci.

Dvaapadesátiletý Jeffries byl poprvé zvolen do Kongresu v roce 2012. Předtím působil v zákonodárném sboru státu New York, kde se zabýval otázkami dostupného bydlení a bojoval proti některým policejním praktikám.

Agentura Reuters napsala, že jeho hlavním úkolem v čele demokratické sněmovní menšiny nyní bude rozhodovat o tom, kdy budou demokraté spolupracovat s republikány na schvalování zákonů, jako je financování vlády, a kdy budou hájit agendu demokratického prezidenta Joea Bidena.

Zdroj: ČTK
Další zprávy