Video: Země se rozestoupila a pohřbila muže zaživa

Petr Jemelka Petr Jemelka
2. 3. 2013 13:25
Sesuvy půdy jsou na Floridě časté, takovýhle případ tam ale nepamatují
Foto: repro NBC

Tampa Bay - Neuvěřitelnou smůlu měl 37letý obyvatel jednoho z domů na předměstí Tampy na Floridě. Uprostřed noci se pod jeho ložnicí rozestoupila zem a podle všeho ho pohřbila zaživa.

Nešlo o žádná nadpřirozený úkaz, ale o propad podmáčené půdy. Podle bratra nicméně tragédie horor připomíná.

"Běžel jsem do bratrova pokoje, protože jsem ho slyšel křičet, ale všechno bylo pryč. Postel, šatník, televize i brácha byli pryč," svěřil se Jeremy Bush CNN. Až do příjezdu bezradně stál nad dírou o průměru asi deseti metrů.

Marně. Sourozenec na volání neodpovídal a policie po příjezdu dům vyklidila, protože hrozí další sesuv půdy. Plnou záchranou akci statik zatím nepovolil, dům se podle něj může kdykoliv zhroutit. 

"Dokud nebudeme vědět, že tam můžeme bezpečně dopravit vybavení, jsme paralyzovaní a nemůžeme toho moc dělat. Je to pro nás těžké a pro rodinu ještě horší," popsal situaci šéf hasičů Ron Rogers.

Podle místního šerifa už je ale naděje, že by Jeff Bush pád přežil, mizivá a záchranná akce se změnila spíě ve snahu vyprostit tělo.  

K podobným sesuvům dochází na Floridě často, připomíná televize NBC. Může za to složení místní zeminy: písčitá půda leží na vrstvě jílu a vápencovitém podloží, pod který kterým protéká síť podzemních řek.  

 

Právě se děje

před 36 minutami

Stovky dětí odebraných na mexicko-americké hranici hledají rodiče

Právníkům a nevládním organizacím se nedaří najít rodiče 545 dětí, které byly odděleny od svých rodin na mexicko-americké hranici kvůli uplatňování politiky "nulové tolerance" vůči migrantům v letech 2017 a 2018. Na problém tento týden upozornil Americký svaz pro občanské svobody (ACLU).

Rozdělování rodin migrantů na hranici s Mexikem se uskutečňovalo na základě politiky nulové tolerance, kterou představila administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa v dubnu 2018. Postup vedl rozdělení mnoha rodin, než Bílý dům pod náporem kritiky od této praxe ustoupil. V roce 2018 bylo migrantům po překročení hranice odebráno asi 2700 dětí, uvádí deník The New York Times.

V červnu 2018 pak americký soud na základě žaloby podané organizací ACLU rozhodl, že úřady musejí do 30 dní zajistit opětovné spojení rozdělených rodin. Shledání dětí s rodiči se díky tomu podařilo dosáhnout u několika tisíc rodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy