Video: Země se rozestoupila a pohřbila muže zaživa

Petr Jemelka Petr Jemelka
2. 3. 2013 13:25
Sesuvy půdy jsou na Floridě časté, takovýhle případ tam ale nepamatují
Foto: repro NBC

Tampa Bay - Neuvěřitelnou smůlu měl 37letý obyvatel jednoho z domů na předměstí Tampy na Floridě. Uprostřed noci se pod jeho ložnicí rozestoupila zem a podle všeho ho pohřbila zaživa.

Nešlo o žádná nadpřirozený úkaz, ale o propad podmáčené půdy. Podle bratra nicméně tragédie horor připomíná.

"Běžel jsem do bratrova pokoje, protože jsem ho slyšel křičet, ale všechno bylo pryč. Postel, šatník, televize i brácha byli pryč," svěřil se Jeremy Bush CNN. Až do příjezdu bezradně stál nad dírou o průměru asi deseti metrů.

Marně. Sourozenec na volání neodpovídal a policie po příjezdu dům vyklidila, protože hrozí další sesuv půdy. Plnou záchranou akci statik zatím nepovolil, dům se podle něj může kdykoliv zhroutit. 

"Dokud nebudeme vědět, že tam můžeme bezpečně dopravit vybavení, jsme paralyzovaní a nemůžeme toho moc dělat. Je to pro nás těžké a pro rodinu ještě horší," popsal situaci šéf hasičů Ron Rogers.

Podle místního šerifa už je ale naděje, že by Jeff Bush pád přežil, mizivá a záchranná akce se změnila spíě ve snahu vyprostit tělo.  

K podobným sesuvům dochází na Floridě často, připomíná televize NBC. Může za to složení místní zeminy: písčitá půda leží na vrstvě jílu a vápencovitém podloží, pod který kterým protéká síť podzemních řek.  

 

Právě se děje

před 1 hodinou

České basketbalistky zahájily boje o ME výhrou v Itálii

České basketbalistky vstoupily do kvalifikace o postup na mistrovství Evropy 2021 vítězstvím 62:52 na palubovce favorita skupiny Itálie. Další zápas čeká výběr trenéra Štefana Svitka v neděli, kdy v pražské hale Královka nastoupí proti Rumunsku.

Nejlepší střelkyní hostujícího celku byla v Cagliari s 15 body Julia Reisingerová, 11 bodů přidala Kia Vaughnová a český tým tak úspěšně vykročil za čtrnáctou účastí na mistrovství Evropy za sebou. Na šampionát postoupí vítězové devíti kvalifikačních skupin a pět nejlepších celků z druhých míst.

Kvalifikace basketbalistek o postup na mistrovství Evropy 2021 - skupina D:

Itálie - ČR 52:62 (19:16, 29:33, 41:44)

Nejvíce bodů: Zandalasiniová 16, Dottová 13, Bestagnová 10 - Reisingerová 15, Vaughnová 11, Elhotová 9. Fauly: 14:16. Trestné hody: 13/6 - 8/7. Trojky: 4:3. Doskoky: 35:47.

Rumunsko - Dánsko 70:55 (39:29).

Další zprávy