Chlapce ve Francii ubili jeho sourozenci kvůli úkolům, policie zatkla i matku

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 11. 2018 18:48
Francouzská policie vyšetřuje smrt devítiletého chlapce, který zemřel poté, co jej jeho sourozenci zbili kvůli domácím úkolům. Zatčeni byli čtyři členové jeho rodiny, uvedla ve čtvrtek prokurátorka Edwige Rouxová-Morizotová. Bratr a sestra mrtvého hocha byli obviněni z ublížení na zdraví s následkem smrti, jeho matka z napomáhání trestnému činu a švagrová z neposkytnutí pomoci, uvedla agentura AFP.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Tragická událost se stala v alsaském městě Mulhouse v polovině září. Sourozenci zavolali sanitku, protože chlapec nedýchal. Hocha se nepodařilo oživit a pozdější pitva prokázala, že jej někdo před smrtí surově zbil.

Místní list Dernieres Nouvelles d'Alsace s odvoláním na policii uvedl, že chlapce někdo bil tupými předměty, mimo jiné i násadou od koštěte, až skončil v bezvědomí. Pak se podle prokurátorky udusil vlastními zvratky.

"Jde o složitou rodinnou situaci," řekla ve čtvrtek na tiskové konferenci Rouxová-Morizotová. Podrobnosti o motivu násilí neuvedla, média však dříve informovala, že devatenáctiletý bratr a osmnáctiletá sestra chlapce zbili proto, že si nechtěl udělat domácí úkoly. Matka v tu dobu doma nebyla, prý ale o situaci věděla, a dokonce možná potrestání chlapce nařídila.

Vyšetřovací orgány zatím dál prověřují, zda smrt chlapce přímo souvisí s tím, že byl zbit. Všechny dosavadní důkazy ale ukazují na to, že tomu tak bylo, uvedla prokurátorka.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

USA mají možná druhý případ koronaviru, Japonsko už jej potvrdilo

U texaského studenta, který navštívil čínské velkoměsto Wu-chan, je podezření na napadení novým koronavirem. Pokud se podezření potvrdí, půjde od druhý případ napadení virem způsobujícím zápal plic ve Spojených státech. Druhý potvrzený případ hlásí podle agentury Kjódó Japonsko.

Univerzitní student je v Texasu léčen s onemocněním dýchacích cest a je izolován doma. Zároveň jsou u něj prováděny testy na nově objevený koronavirus, který už v Číně zabil 18 lidí, z toho 17 ve Wu-chanu, který je ohniskem epidemie. První případ nákazy v USA byl oznámen ve středu ve státě Washington.

Japonské ministerstvo zdravotnictví mezitím potvrdilo druhý případ nákazy. Jde o čtyřicátníka, který v neděli do Japonska přicestoval z Wu-chanu. Nyní je muž hospitalizován.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 5 hodinami

Kvůli pádu muže do kolejiště večer nejelo metro na části linky B

Téměř čtyři hodiny nejezdilo ve čtvrtek večer metro mezi stanicemi Smíchovské nádraží a Florenc na lince B. Kolem 19:30 spadl ve stanici Anděl do kolejiště člověk, provoz se podařilo obnovit až necelou hodinu před půlnocí, vyplývá z informací na webu pražského dopravního podniku. Asi čtyřicetiletý muž srážku se soupravou metra nepřežil. Lidé v daném úseku museli na tramvaj, jít pěšky nebo využít jinou linku metra. Na místě zasahovali záchranáři, hasiči pražského dopravního podniku a policisté.

"Bohužel i přes rychlý zásah naší posádky utrpěl muž ve věku zhruba 40 let zranění neslučitelná se životem, na místě zemřel," řekla ČTK mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Metro jezdilo bez omezení v úseku Zličín - Smíchovské nádraží a Florenc - Černý Most, v centrální části linky B byl provoz zastaven. Náhradní autobusy dopravce nezavedl, lidem doporučil využít tramvaje, hlavně linky 3 a 5, či přestup z tramvají na linku metra C.

Zdroj: ČTK
Další zprávy