Chlapce ve Francii ubili jeho sourozenci kvůli úkolům, policie zatkla i matku

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 11. 2018 18:48
Francouzská policie vyšetřuje smrt devítiletého chlapce, který zemřel poté, co jej jeho sourozenci zbili kvůli domácím úkolům. Zatčeni byli čtyři členové jeho rodiny, uvedla ve čtvrtek prokurátorka Edwige Rouxová-Morizotová. Bratr a sestra mrtvého hocha byli obviněni z ublížení na zdraví s následkem smrti, jeho matka z napomáhání trestnému činu a švagrová z neposkytnutí pomoci, uvedla agentura AFP.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Tragická událost se stala v alsaském městě Mulhouse v polovině září. Sourozenci zavolali sanitku, protože chlapec nedýchal. Hocha se nepodařilo oživit a pozdější pitva prokázala, že jej někdo před smrtí surově zbil.

Místní list Dernieres Nouvelles d'Alsace s odvoláním na policii uvedl, že chlapce někdo bil tupými předměty, mimo jiné i násadou od koštěte, až skončil v bezvědomí. Pak se podle prokurátorky udusil vlastními zvratky.

"Jde o složitou rodinnou situaci," řekla ve čtvrtek na tiskové konferenci Rouxová-Morizotová. Podrobnosti o motivu násilí neuvedla, média však dříve informovala, že devatenáctiletý bratr a osmnáctiletá sestra chlapce zbili proto, že si nechtěl udělat domácí úkoly. Matka v tu dobu doma nebyla, prý ale o situaci věděla, a dokonce možná potrestání chlapce nařídila.

Vyšetřovací orgány zatím dál prověřují, zda smrt chlapce přímo souvisí s tím, že byl zbit. Všechny dosavadní důkazy ale ukazují na to, že tomu tak bylo, uvedla prokurátorka.

 

Právě se děje

před 21 minutami

Sesuv půdy v nelegálním dole na zlato v Indonésii si vyžádal tři mrtvé

Při sesuvu půdy v nelegálním dole na zlato přišli v Indonésii o život tři lidé a pět se pohřešuje. S odvoláním na místní představitele o tom ve čtvrtek informovala agentura AP. Podle přeživších bylo v dole, který se nachází na ostrově Sulawesi, ve středu v době sesuvu 23 lidí. Příčinou neštěstí bylo podle Andriase Hendrika Johannese, který vede záchranný tým, nestabilní podloží.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Facebook zablokoval barmské armádě přístup ke svým platformám

Společnost Facebook oznámila, že barmské armádě s okamžitou účinností zablokovala přístup ke stejnojmenné sociální síti a na Instagram. Informovala o tom agentura Reuters. Stalo se tak v atmosféře demonstrací proti vojenskému puči z 1. února.

"Události po převratu z 1. února, včetně násilí se smrtelnými následky, uspíšily nutnost tohoto zákazu," uvedla společnost Facebook. Domnívá se, že umožňovat barmské armádě, aby nadále mohla sociální sítě Facebook a Instagram využívat, s sebou nese příliš velká rizika. Facebook také odřízne komerční společnosti napojené na barmskou armádu od možnosti zadávat reklamu na svých platformách.

Zdroj: ČTK
Další zprávy