Chlapce ve Francii ubili jeho sourozenci kvůli úkolům, policie zatkla i matku

ČTK ČTK
Aktualizováno 22. 11. 2018 18:48
Francouzská policie vyšetřuje smrt devítiletého chlapce, který zemřel poté, co jej jeho sourozenci zbili kvůli domácím úkolům. Zatčeni byli čtyři členové jeho rodiny, uvedla ve čtvrtek prokurátorka Edwige Rouxová-Morizotová. Bratr a sestra mrtvého hocha byli obviněni z ublížení na zdraví s následkem smrti, jeho matka z napomáhání trestnému činu a švagrová z neposkytnutí pomoci, uvedla agentura AFP.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Tragická událost se stala v alsaském městě Mulhouse v polovině září. Sourozenci zavolali sanitku, protože chlapec nedýchal. Hocha se nepodařilo oživit a pozdější pitva prokázala, že jej někdo před smrtí surově zbil.

Místní list Dernieres Nouvelles d'Alsace s odvoláním na policii uvedl, že chlapce někdo bil tupými předměty, mimo jiné i násadou od koštěte, až skončil v bezvědomí. Pak se podle prokurátorky udusil vlastními zvratky.

"Jde o složitou rodinnou situaci," řekla ve čtvrtek na tiskové konferenci Rouxová-Morizotová. Podrobnosti o motivu násilí neuvedla, média však dříve informovala, že devatenáctiletý bratr a osmnáctiletá sestra chlapce zbili proto, že si nechtěl udělat domácí úkoly. Matka v tu dobu doma nebyla, prý ale o situaci věděla, a dokonce možná potrestání chlapce nařídila.

Vyšetřovací orgány zatím dál prověřují, zda smrt chlapce přímo souvisí s tím, že byl zbit. Všechny dosavadní důkazy ale ukazují na to, že tomu tak bylo, uvedla prokurátorka.

 

Právě se děje

před 26 minutami

Matěj vydra prodloužil smlouvu s Burnley o další sezonu

Reprezentační útočník Matěj Vydra bude působit v Burnley i v příští sezoně. Aktuálně sedmnáctý tým tabulky Premier League oznámil, že uplatnil opci na prodloužení smlouvy. 

Další zprávy