Ve Finsku se při vojenském cvičení srazil vlak s armádním vozidlem. Čtyři lidé zemřeli

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 26. 10. 2017 14:42
Během vojenského cvičení na jihu Finska došlo k nehodě, která si vyžádala čtyři mrtvé. Jedno z armádních vozidel se srazilo s vlakovou soupravou, napsala agentura Reuters s odkazem na místní policii. Jedna z obětí je pasažér vlaku, další tři jsou vojáci. Několik dalších lidí utrpělo zranění. K nehodě došlo krátce před 8:00 místního času na železničním přejezdu v obci Skogby, která se nachází západně od přístavu Raseborg.
Armádní vozidlo po srážce s vlakem.
Armádní vozidlo po srážce s vlakem. | Foto: Reuters

Helsinky - Nejméně čtyři lidé ve čtvrtek zahynuli a 11 dalších utrpělo zranění při srážce vojenského auta s vlakem na jihu Finska.

Informovala o tom finská média s tím, že mezi oběťmi jsou tři příslušníci finské armády.

K nehodě došlo krátce před 8:00 místního času (9:00 SELČ) na železničním přejezdu v obci Skogby, která se nachází západně od přístavu Raseborg. Podle serveru Yle bylo vojenské nákladní auto při nehodě zcela zničeno. Agentura Reuters uvedla, že mezi mrtvými jsou tři vojáci a jeden cestující z vlaku.

Příčiny neštěstí, jež se odehrálo asi 85 kilometrů jihozápadně od metropole Helsinky, jsou předmětem vyšetřování, sdělil místní policejní šéf Mats Sjöholm. "Železniční přejezd je nechráněný a v době neštěstí bylo špatné počasí, sněžilo," řekl Sjöholm na tiskové konferenci dnes v poledne.

Mluvčí armády Jorgen Engroos uvedl, že ve vojenském vozidle jelo osm vojáků, kteří se účastnili vojenského cvičení.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy