reklama
 
 

V Salisbury uzavřeli restauraci, dvěma hostům se udělalo nevolno

16. 9. 2018 22:02
V tomto jihoanglickém městě na počátku března po večeři v jedné z místních restauraci našli v kritickém stavu bývalého ruského agenta Sergeje Skripala.

Londýn - Britská policie v neděli večer z preventivních důvodů uzavřela restauraci v Salisbury, ve které se dvěma hostům udělalo nevolno. Informovala o tom agentura Reuters.

V tomto jihoanglickém městě na počátku března po večeři v jedné z místních restauraci našli v kritickém stavu bývalého ruského agenta Sergeje Skripala a jeho dceru Juliji, kteří byli otráveni nervově paralytickou látkou novičok. Lidé i úřady v Salisbury od té doby na podobné incidenty reagují velmi citlivě.

"Policie byla v 18:45 přivolána zdravotnickou službou do restaurace Prezzo v ulici High Street v Salisbury v souvislosti se zdravotním problémem zahrnujícím dva lidi - muže a ženu," uvedla policie hrabství Wiltshire na twitteru.

"Jako preventivní opatření byla restaurace a okolní ulice uzavřeny, zatímco policisté ohledávají místo a zjišťují okolnosti, které vedly k nevolnosti obou hostů," dodali policisté.

V Salisbury byli v březnu otráveni bývalý ruský agent pracující pro Británii Sergej Skripal a jeho dcera Julije. Británie z činu, k němuž byla použita nervově paralytická látka novičok, obvinila Rusko. Moskva jakoukoli spojitost odmítá.

Ve městě od té doby panuje značně napjatá atmosféra. Už v polovině července policie uzavřela nakrátko ulici v centru města, kde se udělalo nevolno muži kolem 30 let. Zanedlouho zátarasy odstranila a uvedla, že žádné nebezpečí obyvatelům v této souvislosti nehrozí.

autor: ČTK | 16. 9. 2018 22:02

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama