Řecký ostrov Chios vyhlásil stav ohrožení, lesní požár se může šířit i k domům

ČTK ČTK
25. 7. 2016 12:45
Řecké úřady vyhlásily stav ohrožení na ostrově Chios na severovýchodě Egejského moře. Lesní požár začal v noci na pondělí kvůli silnému větru ohrožovat i domy, uvedla agentura AP. Podle místních hasičů byli postarší obyvatelé z několika vesnic na jihozápadě ostrova již preventivně evakuováni. Oheň vypukl v pondělí brzy ráno. V oblasti operovalo šest hasičských vrtulníků, kvůli větru se ale musely vrátit na zem. Plameny zasáhly místa známá díky produkci mastixu, tedy aromatické pryskyřice z keře lentišek. Mastix má mnoho využití, například na Blízkém východě slouží jako koření, Francouzi ho kupují do parfémů a Američané ho používají při výrobě farmaceutických produktů.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: USDAgov / Foter / CC BY
 

Právě se děje

před 13 minutami

Nováček Granada dál stíhá ve španělské lize vedoucí Real

Nováček španělské fotbalové ligy Granada porazila Pamplonu 1:0 a v tabulce je druhá o bod za Realem Madrid. "Bílý balet" ji v minulém kole v souboji o první místo zdolal 4:2. Na čtyřbodový rozdíl může Granadě znovu odskočit v sobotním utkání na Mallorce.

O vítězství Granady nad Pamplonou rozhodl v 38. minutě hlavičkou po standardní situaci portugalský obránce Domingos Duarte, který skóroval i před dvěma týdny proti Realu.

Další zprávy