Počet příchozích uprchlíků do Řecka opět narůstá. V Aténách se bojí, že příliv posílil turecký puč

ČTK ČTK
24. 7. 2016 21:21
V poslední době proudily z Turecko na řecké ostrovy jen desítky uprchlíků denně, zatímco ještě v únoru to byly tisíce. O víkendu ale počty začaly opět narůstat. V Řecku se obávají, zda zájem migrantů neroste vinou událostí započatých nezdařeným pučem..
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Počet uprchlíků, kteří se nelegálně dostali z tureckého pobřeží na řecké ostrovy, o víkendu významně vzrostl. Jen v neděli ráno zachránily lodě evropské pohraniční agentury Frontex 52 lidí ze dvou přeplněných nafukovacích člunů na otevřeném moři. Od pátku dorazilo do Řecka 294 osob.

Řecko pozorně sleduje vývoj přílivu uprchlíků. Poté, co v březnu vstoupila v platnost dohoda mezi EU a Tureckem, se počet nově příchozích uprchlíků prudce snížil a dostal se na nejvýše několik desítek denně. Ještě v únoru přicházelo denně z Turecka do Řecka asi 2000 osob, v květnu již tento počet klesl na 55.

Současný nárůst vyvolává v Aténách obavy, že pokus o převrat v Turecku by mohl způsobit opětovný nárůst počtu uprchlíků. Podle krizového týmu pro uprchlíky žije v současnosti v Řecku asi 57 500 uprchlíků a migrantů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy