Šamani dávali Pařížanům čichat ke květinám. Vymámili miliony

Petr Jemelka Petr Jemelka
4. 9. 2015 17:13
Trojice čínských šamanů v odlehlých uličkách noční Paříže okrádala bohatě vyhlížející kolemjdoucí. Bezmocné oběti se po přičichnutí ke květinám chovaly jako zombie a zloděje poslechly na slovo. Ve většině případů šamany odvedly k sobě domů a předaly jim veškeré cennosti. Škody jdou do milionů. Lupiči zřejmě využívali drogu známou jako ďáblův dech.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Paříž - Francouzští policisté dopadli šamanskou trojici, která v ulicích noční Paříže hypnotizovala a okrádala bohatě vyhlížející kolemjdoucí.

Nešlo přitom o žádné drobné krádeže, nýbrž o milionové loupeže.

Bezmocné oběti se po přičichnutí k exoticky vyhlížejícím květinám chovaly jako zombie a zloděje poslechly na slovo. Ve většině případů šamany odvedly k sobě domů a předaly jim veškeré cennosti.

Skupinka dvou žen a muže si tak od jara letošního roku přišla na miliony eur.

Prokletý obvod

Místo, čas i modus operandi byly vždy stejné - méně frekventovaná ulička, dvacátý pařížský obvod, večer po setmění a osamocený, draze oděný chodec.

K oběti vždy nejprve přišla první žena s tím, že hledá jakéhosi doktora Wanga. Po krátké chvilce se přidala druhá žena a jala se nic netušícímu člověku dávat čichat k rozličným druhům květin, jež měly mít blahodárné účinky na zdraví.

Poté už jsou výpovědi okradených jen velmi mlhavé. "Cosi vdechli, upadli do nějakého druhu hypnózy a ocitli se jako loutky zcela v rukou lupičů. Ti je následně vyzvali, aby je odvedli k sobě domů, přinesli všechny peníze, šperky i další drobné cennosti. Sbalili je do tašky a zmizeli," řekl pařížskému deníku Le Parisien zdroj obeznámený s vyšetřováním.

V jednom případě si Číňané z bytu odnesli lup v hodnotě více než 100 tisíc eur, což odpovídá více než 2,7 milionu korun.

Byl to ďáblův dech?

Trojici mysteriózních lupičů se pařížským policistům tento týden nakonec podařilo dopadnout díky výpovědi jedné z obětí. Jak, respektive čím se jim dařilo chodce v pařížských ulicích mámit, ale zatím není jasné.

Na základě věcí nalezených v jejich hotelovém pokoji detektivové pracují s verzí, že se jednalo o takzvaný ďáblův dech, tedy drogu získávanou z kolumbijských stromů, jejíž účinnou látkou je Skopolamin. Ta člověka zbavuje jakékoliv svobodné vůle a zcela ho podřizuje tomu, jenž ji oběti podá, většinou ve formě prášku fouknutím do obličeje.

Pro její účinky se jí říká také zombie droga. V Kolumbii není její podávání před loupeží či znásilněním nijak neobvyklé. Se Skopolaminem při výsleších v minulosti experimentovali nacisté, Sověti i Američané.

Co přesně trojice k okrádání lidí používala, bude definitivně jasné až po chemickém rozboru. Vyšetřovatelé už nicméně zjistili, že byla skupina napojena na gang s celosvětovou působností, s největší pravděpodobností na obávané čínské triády.

 

Právě se děje

Další zprávy