Lupiči si za bílého dne odnesli hodinky za miliony

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
6. 12. 2013 11:58
Škoda je odhadována na 800 tisíc eur, lapkové se ani nepokoušeli maskovat.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Paříž - Historické centrum Paříže se ve čtvrtek stalo opět dějištěm ozbrojené loupeže, při níž si dvojice zlodějů za bílého dne odnesla desítky luxusních hodinek v odhadované celkové hodnotě 800 000 eur (asi 22 milionů korun).

Stalo se to jen několik týdnů po podobném ozbrojeném přepadení na zdejším slavném náměstí Vendôme, napsala francouzská média.

Hra na zákazníky

Lapkové podle webu Planet.fr vtrhli do luxusního klenotnictví Audemars Piguet nedaleko náměstí Vendôme, jen několik bloků od prezidentského paláce a dalších významných budov v centru metropole. Při ozbrojeném útoku nebyl podle policie nikdo zraněn.

Zprvu si hráli na klienty. "Chtěli vidět některé drahé hodinky. Poté vytáhli, spíše jen ukázali, své zbraně," citovala agentura AFP zdroj blízký vyšetřování.

Aniž vystřelili či něco rozbili, během několika minut se zmocnili dvacítky luxusních hodinek a utekli.

Útočníci neměli zakrytou tvář a policie je začala hledat s pomocí záběrů bezpečnostních kamer, které jsou umístěné v přepadeném klenotnictví a okolních ulicích, řekl bez dalšího upřesnění podle AFP komisař z jednotky boje proti banditismu Philippe Huetz.

Loupeží přibývá

Jde už o několikátou podobnou loupež v posledních měsících. V září lupiči ukradli ze zlatnictví v centru Paříže šperky za dva miliony eur (asi 55 milionů Kč).

Začátkem října poté skupina asi 15 maskovaných ozbrojených mužů vykradla obchod s luxusními hodinkami přímo na náměstí Vendôme. Odnesli hodinky v hodnotě přes milion eur.

Policie zatkla pět pachatelů, kteří byli rumunského původu a prý patří ke gangu, který se specializuje na rychlá přepadení klenotnictví.

V polovině srpna ozbrojení muži ukradli v Nice v recepci luxusního hotelu Carlton hodinky v hodnotě 20 000 eur. Na konci července pak rovněž ozbrojení muži provedli loupež za bílého dne na výstavě diamantů v hotelu Carlton v Cannes na jihu Francie; zmizeli se šperky v rekordní hodnotě 103 milionů eur.

 

Právě se děje

Další zprávy