V Cannes za bílého dne ukradli šperky za miliardu korun

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
28. 7. 2013 14:55
Ozbrojenec vybral šperky během výstavy v hotelu Carlton.
Foto: tchibo.cz

Nice - V neděli krátce před polednem neznámý ozbrojený muž ukradl z hotelu Carlton ve francouzském Cannes šperky za 40 milionů eur (více než miliardu korun). V hotelu se právě koná výstava šperků. Informovala o tom agentura AFP.

V Cannes se kradlo i při letošním filmovém festivalu.

Podle AFP se ozbrojený muž v Carltonu zmocnil kufříku se šperky. Vyšetřováním případu je pověřena policie z Nice.

Při květnovém festivalu ukradli zloději sejf se šperky z hotelu Novotel. Lup měl hodnotu odpovídající v přepočtu asi 27 milionům korun. Klenotnický dům Chopard šperky jako sponzor festivalu půjčoval hvězdám.

O několik dní později pak zmizel v Cap d'Antibes u Cannes náhrdelník za dva miliony eur (58 milionů Kč) z dílny klenotnictví De Grisogono. Zloději ho ukradli během večírku pořádaného pro hosty festivalu.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Tradiční novoroční oběd naplánovali Zeman s Babišem na 5. ledna

Na tradičním novoročním obědě se prezident Miloš Zeman s premiérem Andrejem Babišem sejdou v neděli 5. ledna. Ještě jednou se setkají do Vánoc. Ve středu spolu na pravidelné večeři ve středočeských Lánech probrali zahraniční politiku včetně prezidentova plánu jet na jaře do Moskvy na oslavy výročí konce druhé světové války.

"Pan prezident mne informoval, že chce navštěvovat kraje a že se chystá na oslavy v květnu do Moskvy, kde má být americký prezident a další prezidenti. Takže jsme nějak koordinovali zahraniční aktivity," uvedl Babiš po zhruba půldruhahodinové schůzce. S prezidentem hovořili také o aktuálních otázkách, jako jsou plány v jaderné energetice či schvalování rozpočtu na příští rok.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Na summitu NATO bude Česko zastupovat Zeman, chce navrhnout změny

Česko bude na summitu NATO v Londýně 3. a 4. prosince zastupovat pouze prezident Miloš Zeman. Premiér Andrej Babiš (ANO) se zúčastní projednávání rozpočtu ve sněmovně, dohodli se na tom při pravidelné večeři na zámku v Lánech. Předseda vlády po jednání novinářům řekl, že na Severoatlantickou alianci má s prezidentem stejný názor, naznačil, že by se její pravidla měla po sedmdesáti letech změnit. Mluvit o tom chce na Evropské radě.

"Je to důležitá aliance, ale je potřeba aby si evropské členské státy víceméně řekly, že možná nastal čas celkově mluvit o té smlouvě, která byla podepsána před sedmdesáti lety," uvedl Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy