V Cannes za bílého dne ukradli šperky za miliardu korun

Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
28. 7. 2013 14:55
Ozbrojenec vybral šperky během výstavy v hotelu Carlton.
Foto: tchibo.cz

Nice - V neděli krátce před polednem neznámý ozbrojený muž ukradl z hotelu Carlton ve francouzském Cannes šperky za 40 milionů eur (více než miliardu korun). V hotelu se právě koná výstava šperků. Informovala o tom agentura AFP.

V Cannes se kradlo i při letošním filmovém festivalu.

Podle AFP se ozbrojený muž v Carltonu zmocnil kufříku se šperky. Vyšetřováním případu je pověřena policie z Nice.

Při květnovém festivalu ukradli zloději sejf se šperky z hotelu Novotel. Lup měl hodnotu odpovídající v přepočtu asi 27 milionům korun. Klenotnický dům Chopard šperky jako sponzor festivalu půjčoval hvězdám.

O několik dní později pak zmizel v Cap d'Antibes u Cannes náhrdelník za dva miliony eur (58 milionů Kč) z dílny klenotnictví De Grisogono. Zloději ho ukradli během večírku pořádaného pro hosty festivalu.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Polský prezident Duda řekl, že navrhne mírnější znění protipotratového zákona

Polský prezident Andrzej Duda navrhne parlamentu mírnější znění nového návrhu protipotratového zákona, který se má zpřísnit po verdiktu ústavního soudu. Ten rozhodl, že přerušení těhotenství v případě poškození plodu odporuje ústavě, podle Dudy by ale měly mít na interrupci právo ženy, jejichž nenarozené dítě má závažné vývojové vady.

Duda se snahou o mírnější postup v případě interrupcí odchýlil od stanoviska konzervativního vedení katolické země. Prezident chce prosadit, aby ženy mohly podstoupit potrat v případě, kdy lékařská vyšetření ukážou tak závažné poškození plodu, že by se dítě narodí mrtvé nebo zemře krátce po porodu. "Doufám, že v této věci nastane politický konsensus," uvedl Duda.

Minulý týden ústavní soud, složený převážně ze soudců nominovaných vládnoucí stranou Právo a spravedlnost (PiS), shledal, že přerušení těhotenství z důvodu poškození plodu odporuje ústavě. Na tyto případy podle statistik připadalo 98 procent legálních potratů v minulých letech. Povoleny zůstávají interrupce v případě ohrožení života či zdraví matky, anebo pokud je těhotenství důsledkem znásilnění či incestu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy